Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Jarmark Bożonarodzeniowy. Będą utrudnienia

Redakcja, 13.12.2016, 22:10

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Miasto Zduńska Wola po raz pierwszy organizuje Jarmark Bożonarodzeniowy, w sobotę 17 grudnia w Al. Kościuszki i ul. Złotnickiego, od 10:00 do 19:00. Będzie idealnym miejscem dla tych, którzy szukają dla swoich najbliższych wyjątkowych świątecznych prezentów.

← REKLAMA

- Wzdłuż alejek staną stoiska z najpiękniejszymi upominkami - mówi Małgorzata Frach, dyrektor Biura Promocji, Kultury, Partycypacji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta. - Będą ozdoby choinkowe, bożonarodzeniowe stroiki, rękodzieło, dekoracje świąteczne, ale nie tylko bo również wędliny, wędzonki, miód i produkty pszczele, przyprawy, zioła, suszone owoce i herbaty świata, bożonarodzeniowe pierniczki, muffinki, babeczki i ciasta. Będą zabawki, biżuteria, biżuteria z ceramiki, nakrycia głowy, kocyki, pledy, poduchy i zabawki szmacianki, drewniane ekologiczne puzzle, rzeźba ludowa, skrzynie, świece, torby z filcu - wymienia.

Obok Jarmarku stanie scena, na której już od godziny 11:00 wielkie wspólne kolędowanie mieszkańców Zduńskiej Woli i regionu. O 11 wydarzenie "Zduńska Wola pod jemiołą" uroczyście otworzą prezydent Piotr Niedźwiecki oraz dzieci i młodzież z Trampoliny. O 11 rozpoczną się również warsztaty tworzenia dekoracji świątecznych, ozdób choinkowych i piernikowych smakołyków. O 12:00 świąteczne kino dla najmłodszych i opowieści wigilijne Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na 13:00 organizatorzy zapraszają na wspólne śpiewanie kolęd z wokalistami Miejskiego Domu Kultury, Państwową Szkołą Muzyczną i Chórem Złota Jesień. O 15:00 wystąpi Arabeska ze swoją przepiękną taneczną "Królową Śniegu". O 15:30 grupa Jordan i najpiękniejsze kolędy świata, a o 16:30 licytacja świątecznych bombek z autografami Macieja Zakościelnego i Pawła Królikowskiego - dochód z licytacji zostanie przeznaczony na rzecz Oliwki Wieczorek. Maciej Zakościelny wystąpi o godzinie 17:00. Całość zakończy pokaz tancerzy ognia.

Podczas całego dnia będzie moc atrakcji dla dzieci: żywa szopka, zagroda Świętego Mikołaja z prawdziwymi reniferami, karuzela wenecka, warsztaty i zabawy. Będzie można również wygrać choinkę - za rodzinny odśpiewanie kolędy organizatorzy wręczają prawdzie, żywe choinki na święta.

- Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców miasta - mówi prezydent Piotr Niedźwiecki. - Jarmark będzie wspaniałym przedświątecznym spotkaniem, który wprowadzi nas w magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia - zapewnia włodarz miasta.

W piątek i sobotę utrudnienia w ruchu

W związku z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w centrum miasta nastąpią utrudnienia w ruchu pojazdów. Aleje Kościuszki oraz część ulicy Złotnickiego będą zamknięte dla ruchu pojazdów.

Utrudnienia zaczną się od piątku 16 grudnia o godz. 16 i potrwają do godz. 24 w sobotę 17 grudnia.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj