Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Niebezpieczne fajerwerki!

Redakcja, 02.01.2017, 13:54

Trzech nastolatków ze Zduńskiej Woli zostało poparzonych podczas odpalania fajerwerków. Policjanci apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa przy obchodzeniu się z materiałami pirotechnicznymi.

← REKLAMA

W noworoczne popołudnie trzech chłopców w wieku 13 i 12 lat próbowało odpalić znaleziony niewybuch fajerwerków. Małoletni, bez dorosłego opiekuna, udali się na ul. Mickiewicza i tam, na dawnym placu manewrowym, nieumiejętnie odpaliło fajerwerk, który eksplodował w ich dłoniach. Całe zajście zauważył przypadkowy świadek, który udzielił im pomocy i wezwał na miejsce karetkę pogotowia. Dwóch chłopców z poparzeniami twarzy trafiło do szpitala w Łasku. Natomiast 12-tatek z raną szarpaną dłoni i oparzeniami twarzy został hospitalizowany w Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Pamiętajmy:

Wybuchająca nagle petarda nie tylko może spowodować oparzenia rąk i twarzy, ale także poważniejsze uszkodzenia ciała, np. utratę wzroku, palców lub całej ręki,
Jeśli po odpaleniu fajerwerku lub wypaleniu lontu okaże się, że nie eksplodował, nie podchodźmy, aby sprawdzić, co się stało,
Nie próbujmy ponownie odpalać niewybuchów.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj