Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Temat Szmyta po raz kolejny

Redakcja, 03.01.2017, 19:58

Czytelnicy zamieścili 5 komentarzy
5

Urząd Miasta przeprowadził kontrolę prowadzenia przez Grzegorza Szmyta, obecnie prezesa zduńskowolskiego MPWiK, działalności gospodarczej. Z protokołu wynika, że jednostki podległe prezydentowi, dokonywały zakupów w firmie, której prezes Szmyt był udziałowcem.

← REKLAMA

Kontrolę zlecił zduńskowolski radny Prawa i Sprawiedliwości, Andrzej Dutkiewicz.

- Jako radny Rady Miasta w listopadzie tamtego roku, czyli 2016. Złożyłem interpelację, dotyczyła ona prowadzenia działalności przez Grzegorza Szmyta. [...] Oczekiwali byśmy my jako wszyscy mieszkańcy Zduńskiej Woli odpowiedzi przede wszystkim od organu, który nadzoruje czyli Piotra Niedźwieckiego prezydenta miasta. Co w związku z tym zrobi. - powiedział na dzisiejszej konferencji Andrzej Dutkiewicz.

Kontrola dotyczyła dokonywania transakcji pomiędzy Urzędem Miasta Zduńska Wola, jednostkami organizacyjnymi podległymi Miastu Zduńska Wola oraz miejskimi spółkami prawa handlowego, w których Miasto Zduńska Wola posiada 100% udziałów, a firmami prowadzonymi w ramach działalności gospodarczej przez Grzegorza Szmyta oraz Arkadiusza Paluszkiewicza. Analizowane były lata 2011-2016.

Z przedstawionych do kontroli dokumentów wynika, że firma BOMAR s.c. Sebastian Szmyt, Grzegorz Szmyt, dokonywała transakcji z dyrektorami niektórych placówek edukacyjnych podległych miastu, oraz spółką MOSiR i MPK, w przypadku tej ostatniej została wystawiona korekta do faktury jeszcze tego samego dnia, a pełna kwota zakupu zwrócona. Suma transakcji wynosi około 11 tys. zł.

Z firmą PPHU JAAR Arkadiusz Paluszkiewicz, transakcji nie dokonywano.

Grzegorz Szmyt zaprzecza jakoby, pozyskane w ten sposób dochody były celowe.

- Nie nakłaniałem nikogo, ani z dyrektorów, ani z prezesów do tego, aby jakiekolwiek transakcje robili w Sieradzu lub Zduńskiej Woli w jednym ze sklepów - mówi Grzegorz Szmyt.

-Myślę, że jeszcze jest potrzebny komentarz, czy pełniąc funkcję prezesa w którejkolwiek ze spółek prowadziłem jakiekolwiek transakcje z jednostkami samorządu terytorialnego, odpowiadam, że nie. Ani w MPK ani w MPWiKu żadnych tego typu transakcji nie robiłem. Z tego co wiem z protokołu to jedyna transakcja, która była dokonywana przez spółkę miejską, to był MOSiR w sytuacji, kiedy ja tam nie byłem prezesem. - dodał Szmyt

W tej sprawie specjalne oświadczenie wydał prezydent miasta Piotr Niedźwiecki.

- Oczywiste jest, że prezes MPK nie ma żadnego wpływu na decyzje podejmowane przez dyrektorów placówek oświatowych. Ponadto sprawa łączenia funkcji przez prezesa Szmyta jest nadal badana przez odpowiednie organa i Urząd Miasta czeka na wyniki ich pracy - czytamy w komunikacie.

Sprawę jednoczesnego prowadzenia działalności gospodarczej, oraz pełnienia funkcji prezesa spółki miejskiej przez Grzegorza Szmyta, bada obecnie prokuratura w Łasku.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (5)

 • ~gość_2652 (IP: *.*.78.68), 03.01.2017, 20:07
  wstawic komisarza!
  +3
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2933 (IP: *.*.255.111), 03.01.2017, 20:45
  Niezły duet się trafił w Zduńskiej Woli ! Człowiek" Honoru" i Pan "To nie Ja !
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2934 (IP: *.*.251.132), 03.01.2017, 23:29
  Gwiazda nie pękaj , wbijaj na komisarza. Mamy już dość!!!!
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2936 (IP: *.*.104.101), 04.01.2017, 20:43
  patologia
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_2938 (IP: *.*.140.134), 05.01.2017, 09:39
  Na stronie MPWiK Zduńska Wola jest wstępne ogłoszenie o przetargu na roboty budowlane związane z basenami, a osobą do kontaktu jest Pan Jerzy Pieniążek - były senator. Pan Szmit był w roku 2005 szefem sztabu wyborczego Pana Pieniążka.
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj