Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Prezydent i prezes pod lupą prokuratury

Redakcja, 05.01.2017, 14:45

Prokuratura Rejonowa w Łasku prowadzi śledztwo w sprawie przestępstw urzędniczych, jakich mógł się dopuścić prezydent Zduńskiej Woli. Chodzi m.in. o sprawowanie przez Grzegorza Szmyta funkcji prezesa miejskich spółek.

← REKLAMA

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezydenta miasta Piotra Niedźwieckiego i prezesa Grzegorza Szmyta, złożył wojewoda łódzki. Wojewoda podjął taki krok po wrześniowym złożeniu przez radnych miasta, wniosku o skontrolowanie czy Grzegorz Szmyt, który podczas pełnienia funkcji prezesa miejskich spółek, prowadził również działalność gospodarczą.

Śledztwo dotyczy przekroczenia uprawnień i nie dopełnienia obowiązków w latach 2011-2016 przez prezydenta Zduńskiej Woli przy powołaniu na stanowisko prezesa w spółkach miejskich podczas prowadzenia przez powołanego własnej działalności gospodarczej. Prezydent może mieć postawiony zarzut przekroczenia uprawnień i niedopełnienie obowiązków, to czyn z art. 231 par. 1 kodeksu karnego. Czyn jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Zgodnie z tak zwaną ustawą antykorupcyjną, osoby zarządzające gminnymi osobami prawnymi, a takimi są spółki komunalne, nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek, ani też zarządzać spółkami prawa handlowego.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj