Wiadomości / Zduńska Wola

MGUKS Pogoń - PTC Pabianice - 3 liga kobiet

Redakcja, 03.04.2017, 20:23

W sobotę 1 kwietnia na boisku w Pabianicach drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz X kolejki w 3 lidze kobiet z drużyną PTC Pabianice. Zduńskowolanki pewnie pokonały gospodynie 3:0.

PTC PABIANICE - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 0:3 (0:2)

0:1 - Patrycja Okoń (26')
0:2 - Julita Augustyniak (30')
0:3 - Weronika Góra (53')

SKŁADY DRUŻYN:
Pogoń Zduńska Wola
Beata Rogowska - Julia Szymczak, Ewelina Niciak, Zuzanna Naumowicz (64' Michalina Sutowicz) - Maria Bilska (38' Paulina Licha), Julita Augustyniak (62' Justyna Kapuściak), Weronika Góra, Klaudia Łoboda (70' Paulina Koryń), Patrycja Okoń (60' Marta Grzelak) - Martyna Szymczak (70' Natalia Gierczak), Justyna Kubik (74' Anita Kłos)
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

PTC Pabianice
Magdalena Kociołek - Katarzyna Kacprzak, Joanna Błaszczyk, Natalia For, Aleksandra Próbka, Martyna Łagowska, Ewelina Kociołek, Andrzelika Błoch, Joanna Sadowska, Anna Owczarz, Aleksandra Kwiatkowska
Na zmiany wchodziły: Julia Jakóbczak, Edyta Cywińska, Karolina Babiańska, Natalia Cieślak, Karolina Kania, Natalia Madaj

Zespół Pogoni udanie rozpoczął rundę wiosenną w 3 lidze kobiet pokonując na trudnym terenie w Pabianicach zespół gospodarzy 3:0. Mecz przebiegał pod dyktando drużyny ze Zduńskiej Woli. Pierwszą groźną sytuację podbramkową zawodniczki Pogoni stworzyły w 14 minucie, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony Julity Augustyniak minimalnie niecelnie obok słupka strzałem głową popisała się Justyna Kubik. W 26 minucie wynik meczu otworzyła Patrycja Okoń, która po kolejnym płaskim dośrodkowaniu z prawej strony od Julity Augustyniak pokonała płaskim strzałem lewą noga Magdalenę Kociołek. Goście dalej przeważali i cztery minuty później po podaniu Martyny Szymczak w pole karne wbiegła Julita Augustyniak i sprytnym strzałem w krótki róg bramki gospodarzy podwyższyła wynik meczu na 2:0. Do końca pierwszej odsłony meczu wynik nie uległ zmianie, chociaż zespół z Pabianic starał się grając z kontry zaskoczyć Beatę Rogowską.
W drugiej połowie w dalszym ciągu przeważała drużyna Pogoni. W 46 minucie po dalekim wybiciu piłki od Beaty Rogowskiej w sytuacji sam na sam znalazła się Martyna Szymczak, ale jej strzał obroniła bramkarka z Pabianic. Co nie udało się Martynie Szymczak w 53 minucie udało się Weronice Góra, która po zespołowej akcji całego zespołu otrzymała piłkę na szesnastym metrze i mocnym strzałem lewą nogą ustaliła wynik meczu. Przy stanie 3:0 doskonałej sytuacji dla gospodarzy nie wykorzystała Aleksandra Kwiatkowska przegrywając pojedynek sam na sam z Beatą Rogowską. W 68 minucie ponownie w sytuacji sam na sam z Magdaleną Kociołek znalazła się Martyna Szymczak, ale po raz drugi w tym meczu górą była bramkarka gospodarzy. W ostatnich dwudziestu minutach na boisku pojawiły się powracające po kontuzjach Marta Grzelak i Michalina Sutowicz, które bardzo udanie zaprezentowały się na boisku.

Kolejny mecz o punkty drużyna kobiet Pogoni lidera tabeli rozegra w najbliższą niedzielę 9 kwietnia o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli, a jej przeciwnikiem będzie zespół ULKS MOSiR Sieradz, zajmujący drugie miejsce w tabeli.