Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Albatros Ekipa wyrusza w kolejną podróż

Redakcja, 07.04.2017, 21:45

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Ponad 30 letnim busem w podróże po świecie? Albatros Ekipa udowadnia, że dla chcącego nic trudnego. Grupa przyjaciół ze Zduńskiej Woli, zwiedziła już m.in Słowenię, Chorwację, Czarnogórę i Skandynawię. Podczas ostatniej wyprawy Albatros poruszał się po Wielkiej Brytanii. Teraz zduńskowolanie planują dotrzeć do Gibraltaru.

← REKLAMA

Albatros Ekipa jest doskonałym przykładem, że marzenia się spełniają. Jak sami twierdzą, ich wyprawy rozpoczęły się w 2015 roku od marzeń i przeglądania ogłoszeń o starych VW T3. Wtedy po kilku tygodniach poszukiwań zakupili busa z 1983 roku. Kolejnym etapem był czasochłonny remont jednak ekipie udało się zamienić zwykłego białego busa w pomarańczowego "Albatrosa"

Ich pierwsza wspólna podróż rozpoczęła się 8 sierpnia 2015 roku, w ciągu 3 tygodni przejechali ponad 5 tysięcy kilometrów. Trasa prowadziła przez Czechy, Austrię, Włochy, Słowenię, Chorwację, Czarnogórę i z powrotem przez Serbię, Węgry i Słowację do Polski.

Druga wyprawa odbyła się w 2016 roku. Zduńskowolanie obrali sobie wtedy za cel Skandynawię. Do kraju powrócili po ponad miesięcznej podróży na koniec sierpnia.

W lutym 2017 roku powrócili z Wielkiej Brytani, gdzie charakterystyczny busik słuzył głównie do pomocy pracującej tam ekipie.

Kolejnym etapem przygody Ekipy Albatrosa ma być Gibraltar. Jednak konieczne jest przygotowanie pojazdu do tej podróży, w tym celu utworzona została zbiórka pieniędzy na ten cel. Szczegół dostępne na portalu PolakPotrafi.pl oraz FB

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj