Wiadomości / Zduńska Wola

MGUKS Pogoń - MKP Boruta Zgierz - Mecz Ligowy

Redakcja, 21.04.2017, 21:57

W środę 19 kwietnia na boisku na Stadionie MOSiR-u w Zgierzu drużyna juniorów starszych (rocznik 98/99) Pogoni Zduńska Wola (trenerzy Krzysztof Kochelak - Artur Boruch) rozegrała zaległy mecz I kolejki 1 Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych A1 z zespołem MKP Boruta Zgierz. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 5:0 dla zespołu Pogoni. Dzięki tej wygranej zduńskowolanie awansowali na 2 miejsce w tabeli.

MKP BORUTA ZGIERZ - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 0:5 (0:2)

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Jakub Gołębiowski - Rafał Rosiak (75' Antoni Nowak), Mateusz Józefczyk (80' Marcel Piotrowski), Rafał Szubański, Kacper Grelewski - Jakub Koliński (82' Konrad Mazurkiewicz), Mateusz Dudek, Jakub Majchrzak, Mateusz Suchański (60' Szymon Krysztofiak) - Adrian Rosiak, Paweł Nowakowski (67' Bartosz Lipiński)
Rezerwowi: Antoni Nowak, Konrad Mazurkiewicz, Bartosz Lipiński
Trenerzy drużyny: Krzysztof Kochelak - Artur Boruch

RELACJA Z MECZU:
Bardzo dobrze rozpoczął się mecz dla zespołu Pogoni, bo już w 3 minucie po podaniu Adriana Rosiaka w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Paweł Nowakowski i mocnym strzałem zdobył pierwszą bramkę dla swojego zespołu. W 17 minucie po akcji Mateusza Dudka oraz Mateusza Suchańskiego ten ostatni obsłużył prostopadłym podaniem Pawła Nowakowskiego, który strzałem w długi róg po raz drugi pokonał golkipera Boruty. Do przerwy goście mogli jeszcze zdobyć kolejne bramki, ale po strzale Jakuba Kolińskiego piłka trafiła w poprzeczkę, natomiast po indywidualnej akcji Adrian Rosiak oddał strzał minimalnie niecelny nad poprzeczką bramki gospodarzy.
W drugiej odsłonie meczu w dalszym ciągu lepszym zespołem byli zduńskowolanie co udokumentowali kolejnymi bramkami. W odstępie ośmiu minut dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Adrian Rosiak, który po indywidualnych akcjach pokonał bramkarza gospodarzy. Wynik meczu ustalił Bartosz Lipiński strzałem z woleja lewą nogą z 13 metrów po akcji Szymona Krysztofiaka i Jakuba Majchrzaka.