Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

1 maja w Zduńskiej Woli

Redakcja, 02.05.2017, 18:17

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Tegoroczny pochód pierwszomajowy organizowany przez lokalne struktury SLD miał inny charakter niż do tej pory. Flagi i proporczyki z logo partii zostały zastąpione symbolami unijnymi.

← REKLAMA

Zduńska Wola jest jednym z nielicznych miast w regionie w którym nadal są organizowane pochody pierwszomajowe. Malejące zainteresowanie i co raz mniejsza frekwencja przekonały organizatorów do zmiany tematyki pochodu. W poniedziałek hasła święta pracy i flagi SLD zastąpione zostały symbolami Unii Europejskiej. Zmiana ta została również podyktowana poczynianiami Prawa i Sprawiedliwości.

Zmiana jest podytkowana tym co robi rząd PiSu wobec Unii Europejskiej. Rząd Unii Europejskiej próbuje Polske po cichu wyprowadzić ze struktur unijnych i my się zdecydowanie temu przeciwstawiamy. Stąd też tegoroczne obchody święta pracy 1 maja będą miały troszeczkę inny charakter. Główny nacisk kładziemy na Unie Europejską i to co Polska jako kraj dzięki unii zyskała - stwierdził Henryk Leśniczak, przewodniczący powiatowego koła SLD w Zduńskiej Woli.

Pochód tradycyjnie rozpoczął się na placu Wolności, następnie w asyście policji działacze lewicy, oraz przedstawiciele władz samorządowych z prezydentem Piotrem Niedźwieckim na czele, przeszli na pasaż Rajczaka. Tam przed tablicą upamiętniającą Związek Młodzieży Polskiej oraz przed pomnikiem poświęconym "Poległym w walce o wyzwolenie Ojczyzny" złożone zostały kwiaty. Na koniec uczestnicy manifestacji udali się na piknik europejski na terenie byłego MOSiRu

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj