Wiadomości / Zduńska Wola

MGUKS Pogoń - Włókniarz Konstantynów - juniorzy - mecz ligowy

Redakcja, 03.05.2017, 13:43

W sobotę 29 kwietnia na głównym boisku na Stadionie Miejskim w Zduńskiej Woli drużyna juniorów starszych (rocznik 98/99) Pogoni Zduńska Wola (trenerzy Krzysztof Kochelak - Artur Boruch) rozegrała mecz V kolejki 1 Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych A1 z zespołem Włókniarza Konstantynów. Po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu lepsi okazali się juniorzy Pogoni, którzy pokonali rywala w doliczonym czasie gry 4:3. Dzięki tej wygranej zduńskowolanie awansowali na 2 miejsce w tabeli.

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA - WŁÓKNIARZ KONSTANTYNÓW 4:3 (1:1)

POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
Jakub Gołębiowski - Rafał Rosiak, Marcel Piotrowski, Rafał Szubański, Kacper Kosecki (66' Antoni Nowak) - Jakub Koliński, Mateusz Dudek (88' Konrad Mazurkiewicz), Jakub Majchrzak, Szymon Krysztofiak - Adrian Rosiak, Bartosz Lipiński
Trenerzy drużyny: Krzysztof Kochelak - Artur Boruch

WŁÓKNIARZ KONSTANTYNÓW
Alan Cieślik - Gabriel Horoszkiewicz, Jakub Grell, Cezary Aninowski, Bartłomiej Bachanek - Konrad Stępień, Patryk Toboła, Jan Drajling, Jakub Ziąbka - Patryk Różycki, Piotr Ziąbka
Na zmiany wchodzili: Mateusz Kot, Jakub Matecki, Mikołaj Wieczorek, Kacper Kowalski, Patryk Czapnik, Szymon Chojczak, Tomasz Włoskowicz
Trener drużyny: Przemysław Szulc
Kierownik drużyny: Jakub Ziąbka

RELACJA Z MECZU:
Bardzo ciekawy i emocjonujący mecz obejrzeli kibice przybyli na Stadion Miejski w sobotnie popołudnie. Oba zespoły zaprezentowały ciekawy ofensywny futbol, który obfitował w dużą ilość bramek. Jako pierwsi prowadzenie w tym meczu objęli goście po bramce w 12 minucie strzelonej przez Patryka Różyckiego, który wykorzystał błędy w ustawieniu obrońców Pogoni i z bliska pokonał Jakuba Gołębiowskiego. Gospodarze po straconej bramce dążyli do wyrównania i udało im się to w 27 minucie za sprawą Adriana Rosiaka, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Ten sam zawodnik mógł zdobyć bramkę w 35 minucie meczu, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.
W pierwszej połowie meczu jeszcze jednej dogodnej sytuacji na strzelenie bramki dla zduńskowolan nie wykorzystał Jakub Majchrzak, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem posłał piłkę obok lewego słupka bramki gości.
Jeszcze więcej emocji było w drugiej odsłonie meczu. W 51 minucie po akcji Adriana Rosiaka bramkę dla Pogoni zdobył Jakub Majchrzak pokonując z bliska golkipera Włókniarza. Po uzyskaniu prowadzenia przez zduńskowolan do głosu doszli goście, którzy w ciągu ośmiu minut strzelili dwie bramki za sprawą Piotra Ziąbki i Patryka Różyckiego. Gdy wydawało się, że goście wywiozą trzy punkty ze Zduńskiej Woli nastąpił zwrot akcji w tym meczu za sprawą ambitnie walczących do końca gospodarzy. W 85 minucie rzut wolny tuż przy linii bocznej boiska wykonywał Mateusz Dudek. Mocno uderzona piłka w stronę bramki gości zaskoczyła bramkarza Włókniarza i po jego błędzie wpadła do bramki. Po strzelonej bramce zespół Pogoni dalej atakował chcąc zdobyć zwycięską bramkę i udało się to w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, kiedy w zamieszaniu podbramkowym najwięcej sprytu wykazał Adrian Rosiak strzelając bramkę z 5 metrów dającą zwycięstwo w tym meczu.
Należy pochwalić oba zespołu za walkę i zaangażowanie przez cały mecz.

Następny mecz ligowy zespół Pogoni rozegra w najbliższą środę 3 maja o godzinie 12:00 na wyjeździe z liderem tabeli Widzewem Łódź.

źródło: Krzysztof Kochelak