Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Awans kobiecej drużyny Pogoni

Redakcja, 06.06.2017, 14:10

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W sobotę 3 czerwca na Stadionie w Ozorkowie drużyna kobiet Pogoni Zduńska Wola (trener Krzysztof Kochelak) rozegrała mecz ostatniej XVIII kolejki w 3 lidze kobiet z zespołem Kotana Ozorków. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Pogoni 3:1. Zespół Pogoni Zduńska Wola zdobył mistrzostwo 3 ligi kobiet - grupa łódzka odnosząc w zakończonych rozgrywkach 16 zwycięstw, jeden mecz remisując i ponosząc jedną porażkę.
W przyszłym sezonie drużyna będzie występowała w 2 lidze kobiet co jest największym sukcesem piłki kobiecej w historii klubu.

← REKLAMA

KOTAN OZORKÓW - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 1:3 (0:2)

0:1 - Paulina Koryń (12')
0:2 - Justyna Kubik (30')
1:2 - Magdalena Żeniuk (42')
1:3 - Martyna Szymczak (54')

SKŁAD DRUŻYNY:
Pogoń Zduńska Wola
Beata Rogowska - Julia Szymczak, Ewelina Niciak ( 72' Olga Kopeć), Michalina Sutowicz (69' Zuzanna Naumowicz)- Paulina Koryń, Martyna Kowalska, Julita Augustyniak (51' Justyna Kapuściak), Marta Grzelak (64' Patrycja Okoń) , Weronika Góra - Martyna Szymczak (74' Natalia Gierczak), Justyna Kubik
Trener drużyny: Krzysztof Kochelak
Kierownik drużyny: Grzegorz Kubiak

RELACJA Z MECZU:

Drużyna Pogoni chciała się zrewanżować gospodyniom meczu za jedyną porażkę w rozgrywkach poniesioną w ostatnim meczu rundy jesiennej, kiedy to zespół z Ozorkowa wygrał w Zduńskiej Woli 2:1. Od początku meczu zespół Pogoni zdecydowanie przeważał. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marty Grzelak groźnie uderzała na bramkę Kotana Weronika Góra, ale dobrą interwencją popisała się bramkarka gospodarzy. W 12 minucie po dokładnym podaniu w pole karne Weroniki Góra do piłki dobiegła Paulina Koryń i pewnym strzałem prawą nogą pokonała bramkarkę Kotana. Zespół gości po strzelonej bramce dalej atakował i stwarzał kolejne sytuacje podbramkowe. W 23 minucie po kolejnym podaniu Weroniki Góra w sytuacji sam na sam znalazła się Justyna Kubik, jednak nie zdołała pokonać bramkarki Kotana. W 30 minucie po bardzo ładnej i składnej akcji zespołu Martyna Kowalska dogrywa piłkę do Martyny Szymczak, która po dwójkowej akcji z Justyną Kubik wpada w pole karne i oddaję mocny strzał prawą nogą, który obroniła golkiperka gospodarzy, ale przy dobitce nadbiegającej Justyny Kubik nie miała już nic do powiedzenia. Drużyna Pogoni po strzeleniu drugiej bramki spokojnie kontrolowała przebieg meczu, a w 37 minucie po indywidualnej akcji Julity Augustyniak, zawodniczka Pogoni mogła zdobyć trzecią bramkę, jednak piłka po jej strzale odbiła się od słupka bramki Kotana. Do przerwy drużyna Pogoni wygrywała 2:0.
Druga odsłona meczu szczęśliwie rozpoczęła się dla zawodniczek z Ozorkowa. W 42 minucie po dośrodkowaniu z boku pola karnego błąd popełniła bramkarka Pogoni Beata Rogowska, która przepuściła niefortunnie piłkę między nogami i gospodynie za sprawą Magdaleny Żeniuk zdobyły kontaktową bramkę. Zespół Pogoni po straconej bramce w dalszym ciągu był stroną dominującą w tym meczu. W 54 minucie po prostopadłym podaniu Martyny Kowalskiej piłka dotarła do Martyny Szymczak, która mocnym strzałem prawą nogą zdobyła trzecią bramkę dla swojego zespołu. W ostatnim kwadransie meczu zespół Pogoni mógł zdobyć kolejne bramki, ale najpierw po mocnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marty Grzelak piłka trafiła do Martyny Kowalskiej, która strzałem głową uderzyła piłkę obok słupka, a chwilę później piłka po strzale lewą nogą Patrycji Okoń zatrzymała się na poprzeczce bramki Kotana. Po ostatnim gwizdku sędziny zapanowała wielka radość w ekipie Pogoni, która świętowała awans do 2 ligi w przygotowanych na tą okazję szampanach i specjalnych koszulkach.