Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Hufiec Pracy wyróżniony podczas Jubileuszu 10-lecia Fundacji

Redakcja, 13.06.2017, 09:26

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

W dniu 10 czerwca 2017 r. na zaproszenie Prezesa Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro - ks. Janusza Nowaka, Komendant Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli Romuald Krystyniak wraz z Wychowawcą Marcinem Szymańskim uczestniczyli w obchodach X-lecia Fundacji w Centrum Miłosierdzia w Łaźniewie k. Warszawy.

← REKLAMA

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro, zgodnie z celami statutowymi, świadczy szeroko pojętą pomoc społeczną. Dzięki ofiarności Darczyńców wspiera finansowo wielu potrzebujących zarówno w kraju, jak i za granicą. Obecnie realizuje ponad 70. projektów, w tym ponad 40. na rzecz osób indywidualnych, 6. misyjnych i 2. Humanitarne.


Prezes Fundacji na ręce Komendanta Hufca Pracy Romualda Krystyniaka wręczył podziękowania dla Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli za włączenie się w czynienie dobra poprzez zaangażowanie w projekty ekologiczne i okazane wsparcie na rzecz potrzebujących. Było to jedno z pięciu wyróżnienie wręczonych na jubileuszu. Młodzież Hufca Pracy od 2014 roku czynnie włącza się w zbiórkę makulatury oraz nakrętek. W 2014 roku zebraliśmy ponad 1 tonę makulatury na rzecz budowy studni w misji Laare. W 2015 roku przekazaliśmy pół tony surowca wtórnego przeznaczonego na rzecz Chrześcijan z Iraku. Od 2016 roku hasłem akcji jest "Makulaturę zbieramy- Młodzież oriońską wspieram". Środki pozyskane ze sprzedaży makulatury były przeznaczone na rzecz młodzieży uczestniczącej w spotkaniu z Ojcem Świętym w Krakowie, obecnie przeznaczane są na wyjazd na ŚDM w Panamie w 2019 roku. Przekazane nakrętki przez Hufiec Pracy zostały przeznaczone na rehabilitację i leczenie Magdy - podopiecznej Fundacji. W kuluarach Komendant Hufca Pracy Romualda Krystyniak omówił realizowane programy, projekty i inicjatywy młodzieży w swojej jednostce, w tym na rzecz wspomnianej Fundacji.


Wśród wyróżnionych był również Prezydent Miasta Zduńska Wola Piotr Niedźwiecki, któremu przyznano medal dla zasłużonych. W imieniu prezydenta nagrodę odebrała Małgorzata Frach - Dyrektor Biura Promocji, Kultury, Partycypacji i Komunikacji Społecznej w Zduńskiej Woli.
W obchodach uczestniczyło ponad 250 osób, w tym Księża, Siostry, Darczyńcy, Koordynatorzy, Wolontariusz i Przyjaciele Fundacji. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Zgromadzenia Księży Orionistów z Włoch: wicegenerał don Oreste Ferrari oraz ekonom generalny MDBO don Fulvio Ferrari. Swoją obecnością na uroczystościach zaszczyciła również Siostra Margaret Mutitu przełożona Wicedelegatury Matki Bożej Opatrzności w Kenii oraz s. Alicji Kaszczuk Misjonarka z Laare.


Celem spotkania z radą Fundacji, koordynatorami i wolontariuszami była promocja Hufca Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli oraz wzajemna wymiana doświadczeń na szczeblu krajowym, jak i zagranicznym.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj