Wiadomości / Zduńska Wola

Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Wysoka przegrana Pogoni

Redakcja, 26.08.2013, 15:38

Przegraną zakończyło się spotkanie Pogoni Zduńska Wola z ŁKS Łódź. Wynik meczu to 4:0.

Przez pierwsze 30 minut meczu niewiele ciekawego się działo na boisku. Żadna z drużyn nie wypracowała sobie dogodnej sytuacji podbramkowej. Drużyna Pogoni grała konsekwentnie i mądrze w obronie. Jednak w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony meczu drużyna ŁKS zdobyła trzy bramki.

W 31 minucie pierwszym ostrzeżeniem dla gości był strzał zawodnika gospodarzy z 25 metrów, po którym piłka trafiła w poprzeczkę bramki bronionej przez Krzysztofa Chruściela. Dwie minuty później obrońca Pogoni Kacper Korona niepotrzebnie faulował przy bocznej linii boiska zawodnika ŁKS. Wtedy to po mocno bitym rzucie wolnym Szymon Salski z 10 metrów skierował piłkę głową do bramki Pogoni. W 40 minucie sytuacji sam na sam z Krzysztofem Chruścielem nie wykorzystał zawodnik gospodarzy. Bramkarz Pogoni popisał się skuteczną interwencją.

Gdy wydawało się że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem ŁKS, gospodarze zadali dwa ciosy drużynie gości. Najpierw w 41 minucie po płynnej akcji, Adam Patora z bliska pokonał Krzysztofa Chruściela, a dwie minuty później po kolejnym rzucie wolnym wykonywanym przez gospodarzy, piłkę do swojej bramki nieszczęśliwie skierował głową Patryk Kaczmarek.

W drugiej połowie meczu drużyna ŁKS kontrolowała przebieg gry nie pozwalając drużynie Pogoni na wypracowanie klarownej sytuacji pod swoją bramką. Drużyna gospodarzy niesiona przez cały mecz dopingiem kibiców starała się podwyższyć wynik meczu, ale w bramce Pogoni dobrze spisywał się Krzysztof Chruściel. Skapitulował dopiero w doliczonym czasie gry w sytuacji sam na sam po strzale Rafała Jankiewicza.

ŁKS ŁÓDŹ - POGOŃ ZDUŃSKA WOLA 4:0 (3:0)

1:0 - Szymon Salski (33' głową)
2:0 - Adam Patora (41')
3:0 - Patryk Kaczmarek (43' samobójcza)
4:0 - Rafał Jankiewicz (90'+2)

Skład Pogoni Zduńska Wola:

Krzysztof Chruściel - Kacper Korona, Krystian Grzelak (65' Rafał Porada), Damian Grzelak, Arkadiusz Piotrowski - Artur Górzawski, Sebastian Plisiecki (79' Kamil Radomski), Mateusz Boruń, Krzysztof Cichosz (46' Grzegorz Kaleta), Patryk Kaczmarek - Grzegorz Gorący (75' Grzegorz Królewiak).
Trener drużyny: Grzegorz Kaleta

Żółte kartki:
Sebastian Plisiecki, Arkadiusz Piotrowski, Rafał Porada (Pogoń)
Aleksander Ślęzak, Adrian Kasztelan, Łukasz Adamski (ŁKS)

Następny mecz ligowy drużyna Pogoni rozegra w środę, 28 sierpnia, o godzinie 17:00 na wyjeździe z KS Paradyż.