Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Cyberprzemoc i cyberprzestępczość tematem spotkania z nauczycielami

Redakcja, 20.06.2017, 23:05

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

19 czerwca zduńskowolscy policjanci spotkali się z nauczycielami Powiatowego Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. Podczas prezentacji mundurowi przybliżyli pojęcia cyberprzemocy i cyberprzestępczości oraz podpowiadali jak bezpiecznie korzystać z internetu, aby nie paść ofiarą przestępstwa.

Podczas spotkania z nauczycielami mundurowi omówili zagadnienia związane z przestępczością w internecie, zwracając szczególną uwagę na cyberprzemoc rówieśniczą. Prowadzący spotkanie asp.sztab. Robert Latus podkreślał, że jednym ze sposobów zwalczania cyberprzestępstw i zjawiska cyberprzemocy jest profilaktyka oraz poznanie informacji na temat bezpiecznego korzystania z internetu, zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Omówił niebezpieczeństwa, na jakie narażeni są użytkownicy korzystając z czatów, komunikatorów i portali społecznościowych oraz wskazywał, jak zabezpieczyć dowody i jak pomóc osobie, która stała się ofiarą przemocy.

Kierownik Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją asp.sztab. Rafał Mrozik przedstawił natomiast uczestnikom spotkania zagrożenia związane z zakupami oraz płatnościami dokonywanymi za pośrednictwem internetu. Ponadto przekazał nauczycielom poradnik, który w czytelny sposób określa, na co należy zwrócić uwagę dokonując zakupów przez internet, aby nie paść ofiarą przestępstwa.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj