Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Tragiczny finał poszukiwań. Śmierć w Warcie

Redakcja, 29.06.2017, 21:22

28 czerwca 2017 roku z rzeki Warty wydobyto ciało 33-letniego mieszkańca gminy Zduńska Wola. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi podczas wypoczynku nad wodą, a w szczególności, aby nigdy nie wchodzić do wody i nie pływać po spożyciu alkoholu.

← REKLAMA

27 czerwca 2017 roku zduńskowolscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 33- letniego mieszkańca gminy Zduńska Wola. Funkcjonariusze ustalili, że zaginiony ostatni raz widziany był 25 czerca br. nad rzeką Wartą w pobliżu miejscowości Beleń. Po otrzymaniu tej informacji policjanci przystąpili do działań poszukiwawczych, w które zaangażowani byli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu i strażacy ochotnicy z pobliskich miejscowości oraz pies tropiący. Poszukiwania miały swój tragiczny finał. 28 czerwca na ternie powiatu sieradzkiego, z koryta rzeki, wydobyto ciało zaginionego 33-latka. Aktualnie sieradzcy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci mieszkańca gminy Zduńska Wola.

Policjancji po raz kolejny apleują o zachowanie szczególnej ostarożności podczas wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy:

Bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Dzikie kąpieliska" zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona;
Nie pływajmy w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność wynosi poniżej 50 metrów), gdy wieje porywisty wiatr;
Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody ochlapmy nią klatkę piersiową, szyję, kark, krocze i nogi - unikniemy wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi;
Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów lub wiemy, że występują zawirowania wody lub zimne prądy;
Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki "na główkę", dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni;
Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło;
Nigdy nie wchodźmy do wody, nie pływajmy po spożyciu alkoholu
Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich.
Nie wypływajmy za daleko od brzegu po zapadnięciu zmroku. Pływanie po zachodzie słońca jest niebezpieczne;
Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych, dobrze żeby miały złożone na siebie dmuchane rękawki,

Tylko przestrzegając podstawowych zasad bezpieczeństwa możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwe. Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel zależy tylko do nas samych!

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj