Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Sprawca kradzieży torebki zatrzymany przez dzielnicowych

Redakcja, 29.06.2017, 22:21

Policyjna dociekliwość i spostrzegawczość zduńskowolskich dzielnicowych doprowadziła do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o kradzież torebki z pieniędzmi i dokumentami. 45-latkowi pochodzącemu z Gorzowa Wielkopolskiego grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

← REKLAMA

27 czerwca 2017 roku dzielnicowi na osiedlu Południe w Zduńskiej Woli podjęli interwencję wobec mężczyzny pijącego piwo w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie dochodzi do spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym. W trakcie legitymowania mężczyzna próbował wprowadzić policjantów w błąd podając nieprawdziwe imię i nazwisko. To wzbudziło podejrzenia dzielnicowych.

Jego wygląd skojarzyli z rysopisem sprawcy, który 26 czerwca spod sklepu na ul. Szkolnej skradł mieszkańce Zduńskiej Woli torebkę z dokumentami, pieniędzmi oraz telefonem komórkowym o łącznej wartości 530 zł. W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili miejsce pobytu legitymowanego mężczyzny, gdzie odnaleźli jego bagaże i dokumenty. Podejrzenia dzielnicowych okazały się trafne. Kontrolowany przez nich 45-latek, pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego, odpowiadał wizerunkowi mężczyzny z monitoringu obejmującego miejsce kradzieży torebki. Sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Stężenie alkoholu w jego organizmie przekroczyło 2 promile. Policjanci ustalili również, że po kradzieży zabrał on z torebki pieniądze, a pozostałe przedmioty porzucił. Cześć z nich, w tym dokumenty, została odnaleziona przez przypadkową osobę i przekazana właścicielce.

45-latek po wytrzeźwianiu usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2018 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj