Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Wycieczka do ZOO Safari w Borysewie

Redakcja, 11.07.2017, 18:57

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

7 lipca 2017r., Hufiec Pracy 5-15 w Zduńskiej Woli wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Zapolicach zorganizował wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie dla młodzieży OHP biorącej udział w programie autorskim "Trzeba tylko chcieć", oraz uczestników stanic w Swędzieniejewicach i Beleniu

← REKLAMA

Najpierw uczestnicy wycieczki podziwiali ogród z pokładu ZooKolejki, która zabiera jednorazowo 50 osób. Przejażdżka umożliwiła im obserwację zwierząt dzikich, a obecność przewodnika zapewniła interesujący komentarz dotyczący oglądanych właśnie gatunków dzikich zwierząt. Dzięki temu poznali nie tylko ich nazwy i zwyczaje, ale wiele zabawnych anegdotek z życia Ogrodu Zoologicznego. W czasie wolnym dzieci pod opieką młodzieży zwiedzały ogród, a największą atrakcją dla najmłodszych był Zwierzyniec - Mini Zoo. Wśród wyjątkowo łagodnych i cierpliwych zwierząt, które chętnie pozwalały się głaskać, dotykać i karmić były m.in. kózki miniaturki.


Celem zorganizowanej wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, dzielenie się własnymi spostrzeżeniami, zainteresowanie różnorodnością gatunków świata zwierząt oraz kształtowanie świadomości ekologicznej i poczucia odpowiedzialności za jakość współistnienia z przyrodą. Wycieczka do Zoo Safari była też okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej, okazją do nabywania kompetencji w kontaktach społecznych.
Dla uczestników Hufca Pracy była to również nagroda za zaangażowanie się w realizację programu, oraz wywiązanie się z powierzonych im zadań.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj