Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Jest projekt świetlicy na osiedlu 1000-lecia

Redakcja, 19.07.2017, 18:51

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Powstał już projekt długo oczekiwanej, przez mieszkańców osiedla 1000-lecia, świetlicy. Pierwsze prace przy ulicy Szadkowskiej mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Od blisko 5 lat Wspólnota Lokalna Osiedla Tysiąclecia jest bez funkcjonującej świetlicy. Obecny budynek, który powstał pod koniec lat `80 ubiegłego wieku, został przeznaczony do rozbiórki, a władze wspólnoty oraz mieszkańcy zaczęli starania o nowy budynek.

WLOT jest to najstarsza w mieści wspólnota powstała ona 8 września 1992 roku.

W tegorocznym budżecie radni na wniosek radnego Jacka Kraty zabezpieczyli na ten cel 500 tys. zł. Jednak po przetasowaniach postanowili w tym roku przeznaczyć 100 tys. na projekt i rozbiórkę. Pozostała kwota, która ma zostać przeznaczona na budowę jest zarezerowana w przyszłorocznym budżecie.

Projekt już jest i zakłada on powstanie parterowego budynku o powierzchni użytkowej 138m2. Obiekt zbudowany będzie w technologi tradycyjnej,ściany murowane i ocieplone. Nowa świetlica będzie dostosowana do użytkowania przez osoby niepełnosprawne.

Koszt mediów oraz ogrzewania ma pokrywać UM.Najstarsza wspólnota w naszym mieście, funkcjonuje od ponad 40 lat to wielki ukłon dla mieszkańców tego osiedla którzy własnymi rękami budowali to miasto. Dla Nich ich dzieci i wnuków świetlica będzie łączyć pokolenia a jej drzwi zawsze będą otwarte dla każdego zduńskowolanina. Podziękowanie dla Pana Prezydenta, Pań wiceprezydent Beaty Turlakiewicz, Beaty Szlachetki ale przede wszystkim dla koleżanek i kolegów Rady Miasta. W takim miejscu nie będzie gorszych lepszych biednych czy bogatych, ani tych z lewej czy prawej strony. Tam nie będzie polityki, tam będą ludzie. - powiedział radny Jacek Krata

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2017 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj