Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

"My Spaces" Krzysztofa Kalinowskiego

Redakcja, 13.11.2017, 02:33

W dniu 13 listopada br. o godz. 10.45 w Galerii na Rogu Liceum Plastycznego im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli odbędzie się wernisaż wystawy Krzysztofa Kalinowskiego pt. "My Spaces".

← REKLAMA

Dr inż. Krzysztof Kalinowski - prodziekan wydziału Sztuki Nowych Mediów (SNM) w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Twórca specjalizacji Multimedia Grafika 3D i Multimedia Programowanie Gier. Promotor ponad 100 prac dyplomowych, głównie w dziedzinie "Animacja 3D" oraz "Tworzenie gier komputerowych".

Poza pracą dydaktyczną w kraju i zagranicą, współorganizuje wystawy, jak np. Do broni-3D w Muzeum Powstania Warszawskiego (2012), prowadzi badania naukowe, m.in. w zakresie opracowania systemu rehabilitacji medycznej wykorzystującego połączenie technik Rzeczywistości Wzbogaconej (AR) oraz technik gier komputerowych. Zasiadał w Radzie Programowej Ogólnopolskiej Konferencji Twórców Gier Komputerowych organizowanej przez Akademię Podlaską w Siedlcach (2004, 2005), jak również kierował plenerami malarsko-rysunkowymi SNM (2008-2012).

Zafascynowany sztuczną inteligencją i multimediami tworzy grafiki 3D fraktale, które definiuje w następujący sposób: Fraktal to w pewnym sensie nieskończoność, rozumiana trochę inaczej niż by się to mogło na pierwszy rzut oka wydawać, bo skupiająca się na wnikaniu w ograniczony wycinek przestrzeni, przedstawiona graficzny sposób.

Swoje prace prezentuje zazwyczaj w połączeniu z wykładami dotyczącymi nowych mediów.
- Wystawa indywidualna Fraktale, PJWSTK (2013).
- Prezentacja prac oraz wykład Nieprawidłowe wizerunki nieskończoności na konferencji Nowe media - Świat wirtualny a percepcja sztuki - Instytut Sztuka Mediów, ASP (2012).
- Pokaz grafik stworzonych w oparciu o fraktale hybrydowe 3d oraz wykład, ASP (2010).
- Wystawa prac Grafika Cyfrowa, wraz z Piotrem Nowińskim, PJWSTK (2007).

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj