Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Budżet na 2018 rok

Redakcja, 03.01.2018, 08:11

Rada Miasta Zduńska Wola podczas ostatniej w 2017 roku sesji przyjęła uchwałę ustalającą budżet miasta na 2018 rok. Radni zaakceptowali większość propozycji inwestycyjnych prezydenta miasta.

← REKLAMA

Budżet został przyjęty przy 14 głosach za (12 radnych klubu PiS oraz Dariusza Kmiecika i Roberta Florczaka) i pięciu przeciw (troje radnych z klubu Platformy Obywatelskiej oraz dwie radne klubu Razem dla Rozwoju).

Ograniczone zostały przede wszystkim wydatki na oświatę w wysokości 3,7 mln zł, w tym 2,5 mln z funduszy na przedszkola, 600 tys. zł ze szkół gimnazjalnych i kolejne 500 tys. zł z przedszkoli przesuwając te środki na budowę Sali przy SP5. Radni usunęli też z planów przebudowę budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 12 oraz przebudowę ul. Gołębiej. W budżecie zapisane zostały za to m.in. wykonanie dokumentacji projektowej pływalni przy SP12, przebudowa ul. Wierzbowej, czy wykonanie dokumentacji projektowej żłobka.

Znaczne ograniczenia w wydatkach bieżących, w tym m.in. na administrację, oraz rozdzielenie na wydatki tzw. wolnych środków, których wysokość zostanie określona dopiero w trakcie roku, powoduje, że o tym, czy budżet w kształcie przyjętym przez radę będzie mógł funkcjonować zadecyduje Regionalna Izba Obrachunkowa, która 15 listopada 2017 roku pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu zaproponowany przez prezydenta miasta.

Plan inwestycji:

  • Transport i drogi publiczne - 9.299.219 zł
  • Turystyka - 900.000 zł
  • Gospodarka mieszkaniowa - 3.497.224 zł
  • Inwestycje w administracji publicznej - 3.578.630 zł
  • Bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa - 146.000 zł
  • Oświata i wychowanie - 4.336.900 zł
  • Gospodarka komunalna i ochrona środowiska - 5.884.366 zł
  • Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego - 151.700 zł
  • Kultura fizyczna - 2.255.000 zł
Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj