Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Program Mieszkanie+ w Zduńskiej Woli

Redakcja, 03.01.2018, 10:24

W ramach programu rządowego Mieszkanie+ powstanie w Zduńskiej Woli 74 nowych mieszkań na terenie przy ul. Paderewskiego na os. Południe.

← REKLAMA

Umowa inwestycyjna pomiędzy miastem a Krajowym Zasobem Nieruchomości, który gospodaruje nieruchomościami Skarbu Państwa przeznaczając je pod budowę mieszkań o atrakcyjnym czynszu, powinna zostać podpisana w pierwszym półroczu 2018 r.

Ogromnym plusem tego projektu to są przede wszystkim jasno określone zasady funkcjonowania projektu, z góry określone atrakcyjne stawki wynajmu oraz możliwość wykupu mieszkań na własność. Ważne są także bardzo niskie koszty funkcjonowania projektu i jego zarządzania.

- Nadałem temu projektowi najwyższy priorytet - mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki. - Wszystkie czynności urzędowe, które są niezbędne do zrealizowania budowy mieszkań będą wykonywane w najkrótszym możliwym terminie. Jesteśmy w grupie pierwszych kilkudziesięciu samorządów, które zdecydowały się na inwestycje w mieszkanie plus i zrobimy wszystko, aby jak najszybciej sfinalizować umowę. Budowa nowych mieszkań w Zduńskiej to dla mnie jedno z najważniejszych zadań na 2018 r. - dodaje.

Jakie będą stawki czynszu?

Według ostatnich zapowiedzi w województwie łódzkim będzie obowiązywać cena 7,29 zł za metr kwadratowy wynajmowanej powierzchni mieszkania. W przypadku najmu z dojściem do własności (po 30 latach najmu) cena jest nieco wyższa - 10,42 zł za mkw. Do czynszu doliczana ma być opłata eksploatacyjna, w ramach której ujęte będą fundusz remontowy, koszty administracji budynkiem, sprzątania czy oświetlenia części wspólnych - łącznie 6,50 zł za metr kwadratowy powierzchni użytkowej lokalu.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj