Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zduńska Wola pomaga zwierzętom

Redakcja, 28.03.2018, 00:34

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

W Zduńskiej Woli powstaje Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. ochrony zwierząt i przeciwdziałania ich bezdomności.

← REKLAMA

W skład komisji wejdą przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zajmują się ochroną praw zwierząt. Są to Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział Zduńska Wola oraz Fundacja Tabby - Burasy i Spółka.

- Mamy nadzieję, że nasze praktyczne spostrzeżenia, wiedza i doświadczenie, które zdobyliśmy od wielu lat pracując ze zwierzętami przełożą się na konkretne, dobre rozwiązania, które wprowadzimy w Zduńskiej Woli - mówi Aldona Piotrowska z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Komisja zostanie powołana specjalnym Zarządzeniem Prezydenta Miasta jeszcze w tym tygodniu. Podstawą jej działania są ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz Program Współpracy Miasta Zduńska Wola z organizacjami pozarządowymi. Komisja będzie miała charakter doradczy i inicjatywny, a w szczególności będzie doradzać w zakresie opracowywania projektów aktów prawa miejscowego wydanych przez organy Miasta Zduńska Wola w zakresie ochrony praw zwierząt i przeciwdziałaniu ich bezdomności.

- Współpraca z miastem jest dla nas bezcenna - podkreśla Aldona Piotrowska. - Mamy zamiar jeszcze wnikliwiej pilnować, aby pieniądze wydawane z budżetu miasta na opiekę nad zwierzętami były wykorzystywane z jak największym pożytkiem dla tych ostatnich - dodaje.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_3074 (IP: *.*.76.85), 24.04.2018, 14:04
  Super. Bezdomności zwierząt można zapobiec w prosty sposób, czyli bezpłatna sterylizacja zwierząt przez cały rok i łatwe procedury, bez zbędnej biurokracji. To się jednak nie opłaca, ponieważ obecnie istnieje możliwość wyciągnięcia wielkiej kasy z budżetu miast i utrzymywanie armii nierobów, którzy prowadzą pseudo schroniska.
  Oczywiście istnieją świetnie zarządzane schroniska, w których pracują ludzie z wielkim sercem.
  +2
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj