Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Areszt dla sprawcy kradzieży i rozboju

Redakcja, 15.05.2018, 22:58

11 maja br. zduńskowolscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Zduńskowolanin na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara do lat 10 pozbawienia wolności.

← REKLAMA

Do zdarzenia doszło 11 maja br. po godzinie 14:00 w jednym ze sklepów samoobsługowych w Zduńskiej Woli. Wtedy to sprawca ze sklepowej półki spakował do plecaka 7 opakowań markowej kawy o wartości ponad 140 zł, a następnie wyszedł ze sklepu nie płacąc. Kradzież zauważyła kasjerka, która wybiegła za złodziejem próbując go zatrzymać przytrzymując za plecak z łupem. Wówczas mężczyzna odwrócił się i uderzył ją pięścią w twarz, a następnie uciekł ze skradzioną kawą.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy ustalili przebieg zdarzenia, a na nagraniu z monitoringu rozpoznali znanego im z wcześniejszych konfliktów z prawem młodego mężczyznę. Dysponując tą wiedzą kryminalni przystąpili do działania. Wytypowali mieszkanie, w którym mógłby ukrywać się 18-latek. Tam odnaleźli ukryte w skrzyni kanapy skradzione ze sklepu kawy.

Okazało się jednak, że sprawca wyszedł z mieszkania przed ich przybyciem. Kryminalni wytypowali kolejne miejsce, w którym schronienia mógłby szukać poszukiwany przez nich młody mężczyzna. Ich przypuszczenia okazały się trafne. Na ul. Ogrodowej w Zduńskiej Woli rozpoznali sprawcę, który na ich widok zaczął desperacko uciekać. Policjanci ruszyli za nim i po kilku minutach pieszego pościgu podejrzewany został zatrzymany. Wówczas okazało się również, że 18-latek powinien przebywać w "poprawczaku", do którego nie zgłosił się po udzielonej przepustce.

14 maja 2018 roku, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli zastosował tymczasowy areszt wobec sprawcy kradzieży rozbójniczej. 18-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Fot. KPP Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj