Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Przebudowa ul. Wiklinowej z dofinansowaniem

Redakcja, 18.06.2018, 01:11

Zduńska Wola otrzymała ponad 3 miliony 585 tysięcy złotych dotacji na przebudowę ul. Wiklinowej.

← REKLAMA

Ukazała się lista samorządów, które otrzymały dotacje na inwestycje w drogi lokalne w ramach Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Kwota dotacji to 80% wartości całej inwestycji.

- Oznacza to, że będziemy mogli zmodernizować ul. Wiklinową nie tylko od ul. Klasztornej do przepustu, ale aż do ul. Głównej. Ogromne znaczenie ma również to, że uwolnią się środki na kolejne inwestycje - podkreśla prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki.

Tymczasem na Wiklinowej kończy się I etap jej przebudowy, na odcinku od ul. Klasztornej do przepustu na Pichnie. Przebudowany został również sam przepust, co otworzyło całą ulicę na ruch samochodowy. Dzięki dodatkowym pieniądzom już na przełomie lipca i sierpnia rozpocznie się realizacja drugiego etapu, czyli przebudowa aż do ul. Głównej. Także od Torfowej do Głównej pojawi się nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, ścieżki rowerowe, nowe lampy led i trawniki z nowymi nasadzeniami drzewek. Integralnym elementem tej inwestycji są również kanalizacja deszczowa, brakujące przyłącza kanalizacji sanitarnej i nowe zjazdy do posesji.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj