Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Rowerowa Zduńska Wola

Redakcja, 03.10.2018, 02:12

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

6 listopada, na już zorganizowanych 12 miejscach w Zduńskiej Woli, pojawią się rowery. Jedna ze stacji jest przy dworcu PKP i to właśnie tam spotkali się realizatorzy projektu, aby poinformować o zaawansowaniu prac i planach uruchomienia stacji.

← REKLAMA

- Na uruchomienie wypożyczalni rowerów miejskich przeznaczyliśmy 352 tysiące złotych - mówi prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki. - Reszta kosztów, to znaczy aż 85 procent, zostanie sfinansowana z RPO Województwa Łódzkiego - podkreśla.

Zduńska Wola jest partnerem projektu "Rowerowe Łódzkie", w którym bierze udział 11 miast: Koluszki, Kutno, Łask, Łowicz, Łódź, Pabianice, Sieradz, Skierniewice, Zgierz i Zduńska Wola.

Na 12 stacjach w Zduńskiej Woli będzie do wypożyczenia w sumie 96 rowerów. Pierwsze dwadzieścia minut wypożyczenia będzie darmowe. Za pierwszą godzinę (21-60 minut) zapłacimy 1 zł, kolejna rozpoczęta godzina to 3 zł, a za trzecią i każdą następna trzeba będzie uiścić opłatę w wysokości 3 zł. Pozostawienie roweru poza stacją wiąże się z zapłatą 5 zł, a poza strefą funkcjonowania systemu - 200 zł. Maksymalnie rower możemy wypożyczyć na 12 godzin, jeżeli ten czas przekroczymy, trzeba będzie zapłacić 200 zł. Kradzież, utrata i zniszczenie roweru wiąże się z zapłatą odszkodowania, które wynosi 2200 zł.

Lokalizacja stacji w Zduńskiej Woli:

 • Plac Żelazny 3 - 8 rowerów
 • Plac Wolności 26 - 8 rowerów
 • ul. Łódzka - 8 rowerów
 • ul. Kobusiewicza 2 - 8 rowerów
 • ul. Gierymskiego - 8 rowerów
 • ul. Złota 67 - 8 rowerów
 • ul. Srebrna 11 - 8 rowerów
 • ul. Łaska 92 - 8 rowerów
 • ul. Świerkowa 65 - 8 rowerów
 • ul. Zduńska 84 - 8 rowerów
 • Plac Zwycięstwa - 8 rowerów
 • ul. Leśmiana 9 - 8 rowerów

Każda z ww. stacji będzie miała 12 stanowisk.

Żeby korzystać z rowerów należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie internetowej, zaakceptować regulamin i nowoutworzone konto doładować tzw. opłatą inicjalną w wysokości 20 zł. Jak tylko kwota wpłynie na konto - można już wypożyczać rowery. Rejestracji można dokonać również za pomocą terminala na każdej ze stacji, aplikacji Nextbike na smartfony czy kontaktując się z infolinią.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_3084 (IP: *.*.78.145), 16.11.2018, 17:23
  gdzie te K...WA rowery??? bo oprócz rowerów ludzi to tych miejskich nie ma!!!
  +1
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj