Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Współpraca opłaciła się

Redakcja, 16.04.2013, 11:45

Czytelnicy zamieścili 1 komentarz
1

Krok do przodu zrobiły lokalne samorządy w sprawie budowy karsznickiego łącznika pomiędzy budowaną trasą S-8, a drogą krajową 12/14. Udało się zdobyć ponad 1,3 mln zł z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na stworzenie projektu łącznika i zagospodarowania terenu wokół niego.

← REKLAMA

Wniosek do konkursu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego złożyło 1 lutego tego roku 5 samorządów: powiat zduńskowolski, który jest liderem projektu, miasto Zduńska Wola, powiat łaski oraz gminy Zduńska Wola i Sędziejowice.

Nazwa projektu, który znalazł się na 6. miejscu to "Wyznaczenie miejskiego obszaru funkcjonalnego o charakterze transportowo-przemysłowym na terenie powiatu zduńskowolskiego i powiatu łaskiego wokół węzła drogi ekspresowej S8 Zduńska Wola-Karsznice oraz magistrali kolejowej Śląsk-Porty".

Udało się zdobyć ponad 1,3 mln zł, czyli tyle o ile wnioskowano. Samorządy złożą się dodatkowo na 10 proc. wkład własny – powiat zduńskowolski i Zduńska Wola dołożą po 45 tys. zł, gmina Zduńska Wola 30 tys. zł, a powiat łaski i gmina Sędziejowice po 15 tys. zł.

Jak informuje centrum prasowe zduńskowolskiego starostwa prace nad dokumentacją będą trwać od września 2013 roku do grudnia 2014 roku. W pierwszej fazie zostanie opracowany plan rozwoju i koncepcja zagospodarowania obszaru funkcjonalnego, a w drugiej powstanie dokumentacja zaplanowanych inwestycji, czyli przede wszystkim karsznickiego łącznika miedzy drogą ekspresową, a "krajówką" 12/14.

Początkowo łącznik S-8 z drogą krajową 12/14 był zaplanowany, jednak później Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wycofała się z tego pomysłu. Odcinek między tymi drogami ma być pokonywany ulicą Karsznicką, co wzbudziło oburzenie tamtejszych mieszkańców. GDDKiA jest zdania, że budowę łącznika powinny sfinansować lokalne samorządy. To właśnie pieniądze, a w zasadzie ich brak stały się problemem. Po kilku miesiącach starań, w końcu pojawiła się szansa na zbudowanie upragnionego łącznika.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (1)

 • ~gość_12 (IP: *.*.22.140), 16.04.2013, 13:16
  Mądre jest przysłowie: "Zgoda buduje, niezgoda rujnuje"
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2019 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj