Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Modernizacja sieci ciepłowniczej

Redakcja, 15.10.2018, 21:23

Modernizacja ponad 5 kilometrów sieci ciepłowniczej oraz przyłączenie do sieci 3 kamienic przy ul. Łaskiej będą efektem projektu już realizowanego przez Miejskie Sieci Cieplne. Będzie on realizowany z dużym unijnym dofinansowaniem.

← REKLAMA

- Starą sieć zastąpią nowoczesne preizolaty, wykonane w technologii Twin Pipe - mówi prezes MSC Andrzej Aleksandrowicz - Takie rury pozwalają zmniejszyć utratę ciepła o około 70 procent. Dzisiaj kończymy już pierwszy etap prac objętych dotacją POIŚu, wymieniliśmy sieć na odcinku od ul. Łódzkiej do węzła za ulicą Zieloną - informuje.

Pełna nazwa realizowanego projektu to "Zmniejszenie strat na przesyle i dystrybucji ciepła poprzez modernizację przesyłu ciepła w układzie kanałów ciepłowniczych na system rur preizolowanych w zduńskiej woli. Budowa nowych przyłączy i węzłów do obiektów ogrzewanych piecami kaflowymi" i będzie realizowany przez MSC w latach 2018-2020. Jego wartość to 7 964 256 zł netto, a kwota dotacji wynosi 6 689 975 zł.

- Podłączone jest już ciepło sieciowe także do kamienic przy ul. Łaskiej 2 i 6 - mówi wiceprezydent Beata Turlakiewicz. W obu kamienicach kończą się prace termomodernizacyjne. Z centrum miasta, dzięki tej inwestycji, zniknęło 47 pieców węglowych. Na to zadanie miasto również pozyskało dofinansowanie zewnętrzne, w sumie ponad milion trzysta trzydzieści tysięcy złotych.

Kolejnym elementem walki miasta o czyste powietrze jest realizacja programu PONE1. 160 osób już otrzymało na swoje konta dotacje w związku z wymianą starych pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła. W całym programie bierze udział 309 mieszkańców. Łącznie dofinansowanie z WFOŚiGW to 2.213.537,00 zł.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj