Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Miasto i powiat chcą walczyć ze smogiem

Redakcja, 17.12.2018, 03:00

Czytelnicy zamieścili 2 komentarze
2

Prezydent i starosta wspólnie uruchamiają w urzędzie miasta punkt informacyjno-konsultacyjny, w którym mieszkańcy miasta i powiatu będą mogli uzyskać pomoc w składaniu wniosków o dofinansowanie w ramach działającego już programu Czyste Powietrze oraz właśnie tworzonego przez rząd programu "Stop smog".

← REKLAMA

- Polepszenie jakości powietrza jest priorytetem Zduńskiej Woli - mówi prezydent miasta Konrad Pokora. - Niestety jakiś czas temu znaleźliśmy się na bardzo niechlubnej liście Światowej Organizacji Zdrowia miast najbardziej zanieczyszczonych. Myślę że było to dla wielu zaskoczeniem, natomiast umieszczenie na takiej liście stwarza też pewne możliwości pozyskiwania środków - zaznacza.

- Do urzędu zgłasza się wielu mieszkańców miasta, którzy dopytują o możliwości pozyskania dofinansowania - mówi prezydent Pokora. - Pytają o zasady, o kryteria. Chcemy wyjść im naprzeciw i tak jak obiecywaliśmy wcześniej uruchomić punkt, w którym uzyskają pomoc - podkreśla.

Już dzisiaj informacji można szukać w Dziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta pod numerem telefonu 43 825 02 76. W I kwartale 2019 roku to stanowisko zostanie również wzmocnione przez eksperta Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. W tej właśnie sprawie do Starostwa Powiatowego wystąpiło Ministerstwo Środowiska.

- Dostaliśmy informacje od pana ministra Kowalczyka, że taki ekspert będzie do nas skierowany i uznaliśmy wspólnie z panem prezydentem, że takim miejscem które większość mieszkańców kojarzy jest biuro obsługi mieszkańca w urzędzie, bez sensu byłoby dzielenie kosztów, szukanie u nas specjalnego pomieszczenia tylko po to, żeby z miastem konkurować - mówi starosta Hanna Iwaniuk.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (2)

 • ~gość_3085 (IP: *.*.138.96), 05.01.2019, 22:07
  Co rok to samo - wyniki pomiarów są zatrważające. Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją że smog to powolna śmierć i zastanowią się nad tym co robią?! Sprawny piec i dobrze ocieplony dom to podstawa, o paleniu śmieciami nie wspominam bo to każdy głupi wie
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
 • ~gość_3085 (IP: *.*.151.90), 18.01.2019, 15:51
  Aby zwalczyć smog potrzebna jest też świadomość, odpowiedzialność i zaangażowanie obywateli, bo najlepszym sposobem na walkę ze smogiem jest opał odpowiedniej jakości, sprawny piec i dobra termoizolacja domu, jednak zwracać szczególną uwagę na jakość użytych do termoizolacji materiałów i przede wszystkim sprawdzać styropiany na na stronie GUNBu w zakładce wyników badań. Byłem w szoku jak wielu producentów nie spełnia norm jakościowych, co gorsza nawet tych uznanych za liderów rynku
  0
  Jestem przeciw!
  Jestem za!
  Zgłoś do moderacji
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj