Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Nietrzeźwi na drogach

Redakcja, 13.02.2019, 01:38

Zduńskowolscy policjanci w weekend poprzedzający rozpoczęcie ferii zimowych wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierujących na terenie powiatu zduńskowolskiego oraz zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

← REKLAMA

W związku z rozpoczętymi feriami zduńskowolscy policjanci przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych a także spędzania czasu wolnego od nauki szkolnej w miejscu zamieszkania. Mundurowi prowadzą szereg przedsięwzięć m.in. działania "bezpieczne zimowiska 2019", prelekcje z dziećmi i młodzieżą przebywającymi na zimowym wypoczynku oraz dokonują kontroli ukierunkowanej na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

9 lutego po godzinie 14:00 funkcjonariusze zduńskowolskiej drogówki zatrzymali kierującą Renault Scenic, 37-letnią mieszkankę wielkopolski, która na Szosy Uniejowskiej w terenie zabudowanym przekroczyła dozowoloną prędkość o 52 km/h. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy oraz nałożono mandat karny.

Tego samego dnia po godzinie 22:00 na ul. Granicznej, mundurowi zatrzymali 40-letniego zduńskowolanina, który kierując Audi A4 miał w organiźmie 1,8 promila alkoholu. Natomiast 10 lutego na ul. Łódzkiej funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego kierowcę Forda Focusa, który miał w organiźmie 0,9 promila alkoholu.

Policja przypomina

Kierowca, który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli okaże się, że taka osoba nadal kieruje pojazdami, okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2020 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj