Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę

Wakacje last minute - jak je zorganizować?

Redakcja, 18.09.2019, 19:26

Wyjazd na wakacje na ostatnią chwilę pozwala zaoszczędzić sporą sumę na koszcie samego pobytu, ale także musi zostać zaplanowany z głową. Jeżeli chcemy polować na atrakcyjne oferty wycieczek z biurem podróży, powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które ułatwią nam upolowanie wymarzonego urlopu. Jak się zabrać za szukanie wakacji last minute? O czym nie możemy zapomnieć, gdy już zabukujemy długo wyczekiwany pobyt za granicą?

← REKLAMA

Zagwarantuj sobie elastyczny urlop

Decydując się na wczasy last minute musimy liczyć się z sytuacją, gdzie znajdziemy wymarzone wakacje w terminie za tydzień czy za dwa. Musimy mieć więc możliwość wzięcia urlopu w dowolnym terminie lub zmiany czasu jego trwania, jeżeli np. znajdziemy lepszą ofertę nieco wcześniej lub nieco później. Jeżeli jednak jesteśmy w stanie się dopasować, możemy trafić na więcej niż atrakcyjne oferty wyjazdów do wielu różnych, europejskich czy egzotycznych krajów.

Uważnie przeczesuj internet

Aby znaleźć propozycję wyjazdu, która spełni nasze wymagania, musimy przeczesywać internet uważnie i dokładnie. Możemy pomóc sobie w tym różnymi narzędziami, np. zapisując się na newsletter wysyłany przez upatrzone biuro podróży czy korzystając z tzw. alarmu last minute. Jeżeli wybierzemy drugą opcję, dostaniemy powiadomienie na adres e-mail, jeżeli na rynku pojawi się wyjazd zgodny z parametrami, jakie sobie ustawiliśmy. Dzięki temu będziemy w stanie szybciej zareagować na nowe propozycje od tour operatorów, co zwiększa nasze szanse na upolowanie wymarzonego urlopu.

Zanim wyjedziesz, nie zapomnij o tych rzeczach

Gdy już wykupimy wymarzoną wycieczkę, powinniśmy zadbać o dopełnienie kilku istotnych rzeczy prze samym wyjazdem. Po pierwsze nie możemy zapomnieć o ubezpieczeniu. Jeżeli jedziemy do kraju UE, jak Grecja, Hiszpania czy Włochy, możemy do pewnego stopnia polegać na karcie EKUZ, którą można wyrobić w siedzibie NFZ. Dobrze jest jednak rozszerzyć to podstawowe ubezpieczenie o dodatkowe, prywatne, obejmujące np. także bagaż. W przypadku, gdy chcemy jechać do bardziej egzotycznego kraju, powinniśmy także sprawdzić, czy nie potrzebujemy wykonać przed wyjazdem szczepień, które uodpornią nas na lokalne choroby. Jednak niezależnie od tego, gdzie jedziemy, warto zaznajomić się z lokalną kulturą i nauczyć choć kilku zwrotów w miejscowym języku - dzięki temu szybciej nawiążemy porozumienie z tubylcami.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj