Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Heavy metalowy styczeń - Sabaton, Amaranthe i Apocalyptica w Warszawie

Redakcja, 26.09.2019, 01:26

Zapowiada się mocny początek roku 2020. W Warszawie odbędzie się koncert szwedzkiej grupy Sabaton, której towarzyszyć będą Amaranthe i Apocalyptica. Chcesz dowiedzieć się więcej o zespole? Przeczytaj ciekawostki, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

← REKLAMA

Polska historia w utworach szwedzkiego zespołu

Tematyka większości utworów zespołu powiązana jest z wojną i historią, również tą polską, bo w piosenkach mowa jest o Bitwie pod Wizną "40:1", Powstaniu Warszawskim "Uprising" czy też zwycięstwie pod Wiedniem i sukcesach dywizjonu 303. Na płycie "Heroes" znalazł się kolejny w dorobku Sabatona utwór - "Inmate 4859" - poświęcony rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu. Te i inne utwory usłyszeć będzie można już 24 stycznia 2020 roku na warszawskim Torwarze. Bilety dostępne są na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/sabaton, jednak pospieszcie się, bo fanów muzyki metalowej nie brakuje, szczególnie biorąc pod uwagę supporty: szwedzką grupę Amaranthe i fińską symfoniczno-metalową formację Apocalyptica, które to same w sobie są gwiazdami dużego formatu.

Więcej polskich akcentów

Tylko dwóch członków związanych jest z grupą od samego początku: Joakim Brodén - wokalista, który przez kilka pierwszych lat funkcjonowania zespołu grał również na keyboardzie, oraz Pär Sundström, grający na gitarze basowej. To oni jako pierwsi odwiedzili Polskę w lutym 2009 roku, choć celem nie był koncert. Przybyli wtedy do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie odbyła się premiera teledysku do piosenki "40:1", wyreżyserowanego przez Polaka i z udziałem m.in. polskich grup rekonstrukcyjnych.

Koncerty z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej

Do momentu, kiedy Sabaton wystąpił na Woodstocku w 2012 roku, największym koncertem, jaki zagrali w naszym kraju była Góra Strękowa 6 września 2009, dokładnie na polu bitwy pod Wizną. Wstęp był darmowy, poprzedzony występami grup rekonstrukcji historycznej i jako support grała Forteca. Był on częścią trasy zaplanowanej i zorganizowanej przez samych członków zespołu. Miała ona uczcić 70. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej, który przypadała na 1 września 2009. To była trzecia w tym roku i zarazem najdłuższa wizyta muzyków w naszym kraju.

Sabaton zdecydował się zagrać aż sześć koncertów w ciągu tygodnia: pierwszy występ fani mogli obserwować 31 sierpnia w Warszawie, następnie w Bydgoszczy, Zielonej Górze, Siemianowicach Śląskich, Rzeszowie i na koniec Górze Strękowej. Poza "mini trasą koncertową" zespół urządził również spotkania z mediami i fanami. Zespół zdecydował się również na złożenie kwiatów kwiatów w miejscach pamięci narodowej. 1 września Sabaton pojawił się pod pomnikiem Walki i Męczeństwa w Bydgoszczy, 2 września natomiast pod pomnikiem Bohaterów Drugiej Wojny Światowej w Zielonej Górze.

Również w 2019 roku Sabaton planował odwiedzić Polskę z okazji okrągłej rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Koncert miał odbyć się w Gdańsku, podczas oficjalnej uroczystości. Niestety dwa dni wcześniej, artyści wzięli udział w poważnym wypadku samochodowym w Tunezji i nie byli w stanie dotrzeć do Polski.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2021 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj