Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Balon nad Orlikiem przy SP10

Redakcja, 21.11.2019, 15:26

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Budowa hali pneumatycznej to najtańszy sposób na zadaszenie boiska piłkarskiego, dzięki któremu obiekt może służyć sportowcom także w niesprzyjających warunkach pogodowych.

← REKLAMA

- Cieszymy się, że balon jest, że młodzież będzie mogła korzystać z Orlika przez cały rok - mówi Konrad Pokora, Prezydent Zduńskiej Woli. - Zdecydowałem, że korzystanie z hali pneumatycznej w najbliższym sezonie będzie bezpłatne, tak dla klubów sportowych, jak i dla mieszkańców - dodaje.

Harmonogram zajęć na nowej hali ustala Biuro Edukacji, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Zarezerwować termin można również przez animatora Orlika przy ul. Zielonej. Jak zgodnie podkreśla trener Tomasz Ziółkowski wszystkie zduńskowolskie piłkarskie kluby sportowe borykają się zimą z brakiem miejsc do przeprowadzania treningów. Wszystkie miejskie sale gimnastyczne mają potężne obłożenie.

- Hala nad Orlikiem przy Zielonej ma szansę tę sytuację zmienić. Zduńska Wola jest pionierem jeśli chodzi o takie rozwiązanie w całym województwie łódzkim - podkreśla Jakub Trenkner, Przewodniczący Rady Miasta Zduńska Wola. - Już dzisiaj mamy telefony z całego regionu z pytaniami o możliwość wynajmu naszej hali - dodaje.

Balon o wymiarach 60,5 m długości na 29 szerokości i 10 m wysokości zamontowała firma RSSPORT z Warszawy. Jego powierzchnia całkowita to 1755 m2. Pokrycie stanowi system trzech powłok: nośnej, izolacyjnej i ochronnej. To materiały wysokowytrzymałościowe, odporne na rwanie, niepalne. Balon utrzymuje się w górze dzięki panującemu pod nim nadciśnieniu, nie ma konstrukcji nośnej, jest zabezpieczany przez system stalowych lin zamocowanych do kotew gruntowych. Hala ma drzwi wejściowe obrotowe oraz drzwi ewakuacyjne. W ramach inwestycji wykonano przyłącze elektryczne - zamontowano 32 lampy oświetlenia wewnętrznego, oraz system grzewczo-nadmuchowy. Jest również magazyn powłok oraz magazyn z pomieszczeniem na węzeł cieplny, hala jest ogrzewana z miejskich sieci cieplnych. Obiekt wyposażono w dwa dodatkowe systemy awaryjne: oświetleniowy i grzewczo-nadmuchowy.

Koszt hali pneumatycznej to 852 tys. zł. Umowa z RSSPORT podpisana została 16 lipca, realizowana była w trybie "zaprojektuj i wybuduj". Po przygotowaniu dokumentacji projektowej firma przejęła plac budowy 3 września. Dzisiaj inwestycja jest już odebrana. Wykonawca dał miastu 5 lat gwarancji.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj