Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Mimo zakazu prowadzenia pojazdów potrącił rowerzystkę

Redakcja, 17.06.2020, 19:53

Policjanci zduńskowolskiej komendy zatrzymali kierowcę, który na skrzyżowaniu ul. Przemysłowej, z ul. Zielonogórską potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia drogowego. Dodatkowo kierujący złamał orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

← REKLAMA

29 maja br., około godziny 14:30, 49-letni kierujący pojazdem marki Honda, jadąc ul. Zielonogórską w Zduńskiej Woli, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 56-letniej rowerzystce, która jechała ul. Przemysłową i doprowadził do zderzenia z nią. Następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Pierwszej pomocy kobiecie, która doznała niegroźnych potłuczeń udzielili świadkowie zajścia. Oprócz patrolu ruchu drogowego do obsługi zdarzenia, na miejsce zostały skierowane przez dyżurnego dodatkowe patrole. Załoga Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego odnalazła pojazd odpowiadający ogólnemu opisowi podanemu przez świadków. Po zatrzymaniu kierujący przyznał, że to on uczestniczył w zdarzeniu. Okazało się też, że kierujący hondą posiada orzeczony sądownie zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wobec sprawcy zdarzenia sąd zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe. Za swoje nieodpowiedzialne zachowane 49-latek odpowie przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi grozi mu kara pozbawienia wolności w wysokości do 5 lat.

Fot. Redakcja ZdunskaWola24.pl

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj