Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jan Kalinowski skończył 100 lat

Redakcja, 15.07.2020, 23:57

Pan Jan Kalinowski urodził się 12 lipca 1920 r. w Zduńskiej Woli, w miejscu, gdzie obecnie stoi siedziba Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola.

← REKLAMA

Przed wojną ukończył siedmioklasową szkołę powszechną. W roku 1940 został wywieziony na przymusowe roboty do Niemiec. W 1946 po powrocie do Polski podjął pracę na kolei w Karsznicach. Uzyskał prawo kierowania parowozami, elektrowozami i pociągami spalinowymi. W PKP przepracował 34 lata. P

o przejściu na emeryturę aktywnie działał w zduńskowolskim oddziale Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, którego był wieloletnim prezesem. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi za działalność społeczną.

Przez wiele lat był członkiem chóru "Złota Jasień". Jubilat ma dwie córki, syn zmarł. Doczekał się czworo wnucząt, pięcioro prawnucząt i praprawnuczki.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj