Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Zostań strażnikiem miejskim

Redakcja, 24.08.2020, 00:07

Trwa nabór w szeregi zduńskowolskiej Straży Miejskiej. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 24 sierpnia (do godz. 9:00). Są trzy wolne miejsca. Od kandydatów wymagane są m.in. minimum średnie wykształcenie i sprawność pod względem fizycznym. Konieczna jest również nienaganna opinia.

← REKLAMA

Ważne są predyspozycje osobowościowe: odpowiedzialność, komunikatywność i umiejętność pracy w zespole. Mile widziane są: kwalifikowany kurs pierwszej pomocy oraz znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Praca strażnika miejskiego to stabilność zawodowa, solidne szkolenia i status funkcjonariusza publicznego, który stoi na straży porządku. Jest to praca w godzinach od 7:00 do 22:00 od poniedziałku do piątku oraz w pozostałe dni tygodnia w zależności od potrzeb, zgodnie z harmonogramem ustalonym przez Komendanta. Do głównych zadań należą realizacje patroli zgodnie z zadaniami i poleceniami przełożonego, ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, czuwanie nad porządkiem, kontrola ruchu drogowego, doprowadzanie osób nietrzeźwych do izby wytrzeźwień lub miejsca ich zamieszkania, informowanie mieszkańców o zagrożeniach, a także podejmowanie działań, które zapobiegają popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

Osoba, która pomyślnie przejdzie postępowanie kwalifikacyjne zostanie skierowana na szkolenie podstawowe dla strażników gminnych, które trwa około 5 tygodni i odbywa się w Gdańsku. Zasady pobytu i kształcenia słuchaczy podczas szkolenia oparte są na regulaminach i zasadach dyscypliny służbowej określonych dla funkcjonariuszy odbywających szkolenia w Policji.

Zduńskowolska Straż Miejska ma nowoczesną, wyremontowaną w tym roku komendę z centrum monitoringu i nowy wóz służbowy.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz

Jesteś świadkiem jakiegoś zdarzenia?

Coś ciekawego dzieje się w Twojej
miejscowości?

Masz zdjęcie, które będzie
wydarzeniem dnia?

Bulwersuje Cię zachowanie innych?

Pisz, przysyłaj zdjęcia!

redakcja@zdunskawola24.pl

Gwarantujemy pełną anonimowość!
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2022 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj