Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

100 drzew

Redakcja, 28.10.2020, 20:03

Sto nowych drzew upiększyło Zduńską Wolę. To efekt jesiennych prac ogrodniczych zrealizowanych przez Urząd Miasta. Najwięcej nasadzeń przybyło przy ul. prof. Tadeusza Kobusiewicza i w Parku Miejskim.

← REKLAMA

- Posadziliśmy różne gatunki: klony srebrzyste, dęby, grujeczniki, wiśnie i grusze ozdobne. Dobieraliśmy je tak, by pasowały do poszczególnych miejsc - wyjaśnia Małgorzata Stolińska z Biura Zarządzania Energią i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. - Wszystkie sadzonki są już mocno ukształtowane, mają od 12 do 16 cm w obwodach pnia - dodaje. Młode drzewa zostały zabezpieczone palikami i specjalnym wiązaniem, co ma chronić je przed silnymi wiatrami.

Urząd Miasta zlecił nasadzenia w Parku Miejskim im. Stefana Złotnickiego oraz na terenach przy ulicach Alojzego Orione, Łąkowej, Granicznej, Torfowej, Dojazd, Adama Mickiewicza, prof. Tadeusza Kobusiewicza i przy rondzie Bronisława Jackowskiego.

Początek października aż do pierwszych przymrozków to najlepszy okres na wykonywanie nasadzeń, również tych, które mają zrekompensować straty po wichurach. Jesienią drzewa z większą łatwością przyzwyczają się do nowego miejsca, o wiele lepiej znoszą zmianę środowiska, a całą swoją energię wykorzystują do odbudowy systemu korzeniowego.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj