Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Wreszcie remont obwodnicy

Redakcja, 30.12.2020, 01:48

Zduńskowolska obwodnica doczeka się remontu w latach 2021-2024 - wynika z planów Zarządu Dróg Wojewódzkich.

← REKLAMA

Drogowcy rozbiorą drogę od wiaduktu karsznickiego do ulicy Mostowej i wybudują ją na nowo. Poprawi to płynność ruchu i zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi. Pojawią się nowe chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie. Energetycy przebudują urządzenia i sieci elektroenergetyczne.

- Opracowaliśmy już dokumentację techniczną, którą weryfikują teraz instytucje ochrony środowiska. Zakładamy, że wszystkie decyzje niezbędne dla przeprowadzenia remontu otrzymamy w 2021 roku. Wtedy będziemy mogli ogłosić przetarg na rozpoczęcie prac budowlanych - informuje Ewa Mnich z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi.

W budżecie województwa na 2021 r. zarezerwowano na remont 1 mln zł. W wieloletniej prognozie finansowej zapisano też kwoty na kolejne lata: 7,8 mln zł (2022 r.), 12,8 mln zł (2023 r.) i 28,5 mln zł (2024 r.).

Długo oczekiwana przez mieszkańców Zduńskiej Woli modernizacja 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 482 ma być kilkuetapowa i trwać trzy lata.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj