Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Straż miejska na rowerach

Redakcja, 21.06.2021, 13:49

Wraz z początkiem letniej pogody miejscy strażnicy pozostawili radiowóz w garażu i wyruszyli na rowerowe patrole. Zadbają zwłaszcza o bezpieczeństwo osób korzystających ze ścieżek rowerowych i przejść dla pieszych.

← REKLAMA

- Rowerowe patrole są dodatkową formą pilnowania porządku na ulicach naszego miasta. Samochodem nie jesteśmy w stanie dostać się do każdego miejsca w Zduńskiej Woli - mówi Zbigniew Szulada, Komendant Straży Miejskiej.

Strażnicy na rowerach szczególnie dbają o bezpieczeństwo pieszych i... rowerzystów właśnie. Wykonując pracę, której z radiowozu nie udałoby się wykonać. - Sprawdzamy na przykład, czy na ścieżkach rowerowych, przejściach dla pieszych i parkowych alejkach nie ma potłuczonego szkła. Ostre krawędzie mogą przebić oponę lub poranić przechodniów, którzy latem spacerują w klapkach - tłumaczy Szulada.

Jednoślady Straży Miejskiej spotkacie nie tylko drogach publicznych. Patrolują też Kępinę, alejki parkowe czy uliczki wewnątrz osiedli. - Jesteśmy tam, gdzie wypoczywają zduńskowolanie. Chcemy zapewnić im bezpieczeństwo - przyznaje Zbigniew Szulada.

Zadaniem strażników miejskich jest zapewnienie ładu oraz porządku publicznego. W nagłych przypadkach strażnicy mogą też nieść pierwszą pomoc. - Mamy przygotowanie ratownicze i, jeśli będzie taka potrzeba, możemy zapewnić pomoc do czasu przyjazdu zespołu medycznego. Obyśmy jednak jak najrzadziej musieli korzystać z tych umiejętności - dodaje komendant Szulada.

Strażnicy przejeżdżają codziennie ok. 30-40 km. Na rowerach patrolują Zduńską Wolę od 2005 r. Numer alarmowy zduńskowolskiej Straży Miejskiej to 43 823-29-45.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj