Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Ściany płucami miast

Redakcja, 21.06.2021, 13:50

Pierwszy w Polsce mural w ramach akcji "Ściany płucami miast" powstał w Zduńskiej Woli. Pochłonie rocznie nawet trzy tony zanieczyszczeń, które tworzą smog!

← REKLAMA

Proekologiczny mural można podziwiać na ścianie budynku przy ulicy Królewskiej 3, w bezpośrednim sąsiedztwie miejskiego parkingu. To jeden z kilku tego typu murali, które mają powstać w różnych województwach w południowej i środkowej Polsce.

Artyści pomalowali ścianę specjalną farbę PF10 Airsol, która oczyszcza powietrze z tlenków siarki i azotu. 100-metrowy mural może rocznie zneutralizować nawet trzy tony szkodliwych związków, które tworzą smog. Proces ten jest stały i pod wpływem światła zachodzi także w zimie. Co więcej, farba wzmacnia fasadę budynku i jest samoczyszcząca. Chroni ścianę przed bakteriami i grzybami.

Akcję "Ściany płucami miast" zainicjowała firma Strefy Energii, rozwijająca systemy fotowoltaiczne. Mural z bajkowym, kolorowym motywem wykonała firma Donut Studio.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj