Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Odblaski na Mikołajki

Redakcja, 10.12.2021, 00:29

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Święty Mikołaj ze zduńskowolskiej komendy odwiedził dzieci w placówkach edukacyjnych. Promując bezpieczeństwo na drodze, zachęcał do noszenia odblasków.

← REKLAMA

Mikołajki oznaczają nadchodzące niespodzianki. Tak też było 6 grudnia 2021 roku, gdy profilaktyk Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli mł. asp. Paulina Matysiak, razem z Tomaszem Olejnikiem zajmującym się bezpieczeństwem ruchu drogowego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Sieradzu, a także Świętym Mikołajem, odwiedzili zduńskowolskie placówki edukacyjne.

Przedszkolaki z Przedszkola nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi w Zduńskiej Woli, ubierały razem z gośćmi choinkę. Oprócz bombek i innych świątecznych ozdób, przedszkolaki stroiły drzewko elementami odblaskowymi. Nie zabrakło również zabaw na powietrzu, polegających na jednoczesnej edukacji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Święty Mikołaj zawitał też do Szkoły Podstawowej nr 12 w Zduńskiej Woli. Uczniowie III klasy przygotowali krótki występ artystyczny i z kolędą na ustach ozdabiali szkolną choinkę. Młodzież otrzymała odblaskowe kamizelki, a także instruktaż o zwiększonym bezpieczeństwie wynikającym z ich noszenia.

Policjanci przypomnieli przepisy nakładające na pieszych obowiązek noszenia odblasków po zmroku poza obszarem zabudowanym.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj