Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Będą elektryczne autobusy!

Redakcja, 10.12.2021, 00:34

Rozpoczyna się produkcja elektrycznych autobusów dla Zduńskiej Woli. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji podpisało umowę na wyprodukowanie i dostawę czterech niskoemisyjnych pojazdów.

← REKLAMA

- Podpisaliśmy umowę z firmą Solaris Bus&Coach, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu. Na dostawę czterech autobusów ma czas do połowy grudnia 2022 r. - informuje Michał Płatek, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. - Każdy z pojazdów pomieści 75 pasażerów oraz będzie dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych - wyjaśnia.

W autobusach pojawią się ładowarki do telefonów i tabletów oraz biletomaty. Nowe pojazdy zastąpią najstarsze, wysłużone we flocie zduńskowolskiego przewoźnika. - Elektryczne busy nie wytwarzają spalin, pozytywnie wpłynie to na jakość powietrza w naszym mieście - zaznacza Michał Płatek.

Niskoemisyjne pojazdy będą wyposażone w czujniki GPS, tak samo jak wszystkie te, które już jeżdżą po naszym mieście. Dzięki temu pasażerowie mogą śledzić ich lokalizacji w aplikacji Kiedyprzyjedzie.pl. Nadajniki GPS połączone są też z tablicami informacyjnymi, które MPK zamontował na przystankach Łaska/ Kościelna, Łaska/Piwna oraz Łaska/ Szkolna po obu stronach. Na Ekranach wyświetla się informacja, za ile minut przyjedzie autobus danej linii.

Solaris Bus&Coach to producent autobusów miejskich z główną siedzibą pod Poznaniem. Jako pierwszy producent na świecie, w 2006 roku wprowadził na rynek europejski seryjnie produkowany autobus z napędem hybrydowym. Model Solaris Urbino 12 electric był pierwszym elektrycznym autobusem, który zdobył międzynarodowy tytuł Autobus Roku.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj