Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Bezpieczniej do ZSS

Redakcja, 14.01.2022, 03:02

Przejście dla pieszych przy Zespole Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Zduńskiej Woli zostanie przebudowane. Miasto pozyskało ponad 50 tys. zł na jego modernizację.

← REKLAMA

Drogowcy przebudują przejście dla pieszych na ulicy Zielonej, które prowadzi do Zespołu Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej. Nawierzchnia jezdni zostanie wyniesiona oraz zostaną dodane elementy odblaskowe na drodze.

- Uczniom szkoły i innym pieszym chcemy stworzyć komfort i bezpieczeństwo przechodzenia przez jezdnię - mówi Edyta Michalak, dyrektor Biura Infrastruktury Technicznej Urzędu Miasta.

Po obu stronach drogi pojawi się energooszczędne oświetlenie LED.

- Bezpośrednio przed przejściem ustawimy znak drogowy z lampą ostrzegawczą wraz z czujnikiem ruchu. Na chodniku przy przejściu zamontujemy zaś płyty z charakterystycznymi wypustkami. Osoba niewidząca lub niedowidząca, która posługuje się laską, będzie dzięki temu wiedziała, że zbliża się do jezdni - wyjaśnia Edyta Michalak.

Prace wykona firma Bud-Max ze Zduńskiej Woli. Na realizację inwestycji ma czas do końca kwietnia br. Koszt inwestycji to 78 tys. zł, z czego 51 tys. zł. zostanie sfinansowane przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj