Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Pasaż do remontu

Redakcja, 03.04.2023, 22:40

Jeszcze w tym roku wystartuje modernizacja deptaka w sąsiedztwie dworca kolejowego. W internetowej ankiecie urząd miasta zapytał mieszkańców o nowe miejsca postojowe wzdłuż ulicy Jana Kilińskiego.

← REKLAMA

Nowe nasadzenia, energooszczędne oświetlenie, odnowione ścieżki i wygodne ławki - tak po przebudowie będzie wyglądał pasaż Janusza Kusocińskiego. Jego remont wystartuje jeszcze w tym roku. Będzie to zielona aleja prowadząca wprost do wyremontowanego dworca kolejowego.

W internetowej ankiecie urząd zapytał mieszkańców o to, jak powinna zostać rozwiązana kwestia dodatkowych miejsc postojowych w okolicy remontowanego dworca kolejowego. Wytycznie ich wiąże się z wycinką drzew. Internetową ankietę wypełniło 1106 mieszkańców. Zadecydowali oni o budowie nowych miejsc postojowych wzdłuż ulicy Jana Kilińskiego i wycince kilkunastu drzew.

- Dziękuję za podjęcie inicjatywy i liczny udział w ankiecie. Jej wyniki jasno wskazują na potrzebę budowy nowych miejsc postojowych. Wycięte drzewa zrekompensujemy nowymi nasadzeniami klonów pospolitych, śliw wiśniowych oraz platanów klonolistnych - opowiada Paweł Szewczyk, wiceprezydent Zduńskiej Woli.

Tymczasem zmienia dworzec kolejowy i otoczenie wokół niego. Budynek przechodzi gruntowaną przebudowę. Odsłonięta została piękna, stara cegła. Wymieniony został dach, okna i drzwi. Po remoncie będzie on przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Pracę drogowe trwają także na Placu Żelaznym. Wykonawca wymienia nawierzchnie drogi, buduje nowe miejsca postojowe oraz chodniki.

Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj