Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jak przygotować przyczepkę samochodową do jazdy?

Redakcja, 07.04.2023, 11:39

Jazda z przyczepą to bardzo cenna umiejętność. Musisz mieć to na uwadze, że kierowanie takim pojazdem różni się od standardowego prowadzenia samochodu. Istotne jest to, aby zachował należytą ostrożność. Kolejną ważną sprawą jest - odpowiednie przygotowanie przyczepki samochodowej do jazdy. Z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić.

← REKLAMA

Jazda z przyczepą. Co powinieneś wiedzieć?

Kierowcy muszą pamiętać o obowiązkowym oświetleniu, a są to:

 • kierunkowskazy,
 • światła hamowania,
 • światła awaryjne,
 • światła pozycyjne,
 • światła przeciwmgłowe.

Pojazd powinien być wyposażony również w odblaskowe elementy z tyłu, z boku oraz z przodu. Szalenie istotną częścią jest też hak holowniczy.

Przed wyprawą z przyczepą koniecznie poczytaj przepisy, które pozwolą Ci uniknąć nieprzyjemnej sytuacji. Przed podróżą sprawdź, czy przyczepa waży ponad 750 kg, czy masz odpowiednie uprawnienia do jej ciągnięcia, czy masa całości zestawu wynosi 3,5 tony. Dla początkujących kierowców jazda z przyczepą będzie sporym wyzwaniem!

Montaż bagażnika rowerowego

Jeśli wybierasz się na wypad kamperem i chcesz zabrać ze sobą rower - musisz pomyśleć nad odpowiednim przetransportowaniem go. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup bagażnika rowerowego. Masz do wyboru dwie atrakcyjne opcje:

 • bagażnik ścienny,
 • bagażnik montowany na hak.

Montaż bagażnika rowerowego pierwszego typu odbywa się na tylnej ścianie przyczepy kempingowej. Umożliwia on przewóz do czterech rowerów na raz! To najlepsza propozycja dla rodzin, które wybierają się w podróż kamperem. Kolejną łatwą opcją do montażu jest bagażnik montowany na hak. Największą zaletą tego rozwiązania jest to, że nie pogarsza on komfortu prowadzenia.

Zalety montażu bagażnika rowerowego ściennego

Montaż bagażnika rowerowego to doskonały pomysł z tego względu, że zapewnia bardzo dobry dostęp do rowerów. Dlatego też zainstalowanie, czy od instalowanie takiego modelu - nie powinno sprawiać najmniejszych kłopotów. Odpowiednie zabezpieczenie jednośladu to bardzo ważna kwestia, ponieważ rower nie należy do tanich rzeczy. Postaw więc na bagażnik ścienny od renomowanej i sprawdzonej marki. Podczas wyboru - zwróć uwagę na jego nośność i rozmiar.

Zalety montażu bagażnika rowerowego na hak

Propozycją godną uwagi jest montaż bagażnika rowerowego na hak. O instalacji tego modelu powinieneś wiedzieć to, że czasem nie wymaga ona nawet użycia narzędzi. To idealne rozwiązanie dla wieloosobowej rodziny! Najlepsze są te bagażniki rowerowe, które dodatkowo mają zabezpieczenia antykradzieżowe. Ich atutem jest też to, że umożliwiają one swobodne odchylanie.

Jak zadbać o bagażnik rowerowy?

Właściwie użytkowanie bagażnika rowerowego jest istotną kwestią, dzięki której unikniesz niespodziewanych awarii, a jednocześnie również przedłużysz żywotność tego elementu. Dlatego też stosuj się do poniższych zasad:

 • na bagażniku rowerowym przewoź tylko i wyłącznie rowery,
 • rower nie może przekraczać maksymalnego udźwigu przewidzianego przez producenta uchwytu,
 • zachowaj szczególną ostrożność podczas jazdy z bagażnikiem rowerowym.

Solidne zamknięcia

Najlepsze zamknięcia burtowe to te, które:

 • nie otwierają się podczas jazdy,
 • są odporne na uszkodzenia mechaniczne,
 • nie są podatne na rdzewienie, deszcz i wilgoć.

Takie modele masz możliwość zakupić w sklepie online Rydwan części. Zamknięcie do przyczepki - rydwan-czesci.pl charakteryzują się długą żywotnością. Modele są dodatkowo ocynkowane, dzięki czemu mają jeszcze lepszą trwałość i jakość. Sklep proponuje:

 • tradycyjne zamknięcia,
 • zapięcie typu zasuwka ze sprężyną,
 • zamknięcie z zapinaczem.

Proponowane zamknięcia burtowe stosowane w przyczepach rolniczych do przewozu zbożu lub siana. Ponadto również wykorzystywane są do przyczep, w których przewozi się zwierzęta hodowlane. Używane są też w burtach transportowych w przemyśle.

LH, źródło: Materiał Partnera
Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj