Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Jakie są najczęstsze problemy związane z dachami prefabrykowanymi i jak ich unikać?

Redakcja, 02.05.2023, 23:15

Trudno doszukać się istotnych wad czy też problemów związanych ze wznoszeniem konstrukcji dachów prefabrykowanych. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak zostały wykonane w fabryce. Niemniej jednak istnieje kilka zastrzeżeń, o których warto napisać.

← REKLAMA

Wysoka cena? Już nie!

Jeszcze do niedawna największą wadą dachów prefabrykowanych była ich cena. Nie można się jednak temu dziwić, nawet najwyższa jakość produktu może czasem nie wystarczyć. Tak samo było i tym razem, trzeba jednak dodać, że dachy prefabrykowane są coraz tańsze, już dziś koszty ich nabycia równają się z tym, co przyszłoby nam zapłacić za tradycyjną więźbę dachową. Od kilku lat można bowiem zaobserwować redukcję różnic cenowych. Wynika to przede wszystkim z faktu, że bardzo szybko zwiększają się koszty robocizny w przypadku dachów tradycyjnych. Ponadto inwestorzy nie chcą budować dachu ze świeżo przetartego drewna niewiadomego pochodzenia, dlatego decydują się na odpowiednio suche, zaimpregnowane wiązary prefabrykowane. Takie konstrukcje dachowe drewniane znajdziesz tutaj: https://www.gotowedachy.pl/konstrukcje-dachowe-drewniane/, czeka tam na Ciebie naprawdę wiele możliwości do wyboru, co z pewnością sprawi, że z łatwością odnajdziesz produkt dla siebie.

Dachy prefabrykowane od certyfikowanych firm

Jeżeli zdecydowałeś się na dach prefabrykowany na konkretnym budynku, musisz pamiętać o tym, aby skorzystać z produkcji cenionej na rynku, certyfikowanej firmy. Tylko wtedy masz pewność, że dach prefabrykowany będzie odpowiedniej jakości. Bez dwóch zdań jest to jeden z największych problemów wśród inwestorów. Brak prześledzenia historii przedsiębiorstwa, poznania opinii klientów czy też zaczerpnięcia porady specjalisty sprawia, że wielu z nich decyduje się na współpracę z firmą, która nie do końca oferuje to, co reklamuje. Trzeba bowiem zwrócić uwagę na fakt, że wiązary prefabrykowane tylko i wyłącznie najwyższej jakości mogą sprostać oczekiwaniom wymagających inwestorów. Dlatego pamiętaj, aby zawsze korzystać z usług certyfikowanych przedsiębiorstw, tylko wtedy będziesz miał pewność, że teoretyczne zalety dachów prefabrykowanych staną się faktem. Sprawdź firmę https://www.gotowedachy.pl/, możesz tam liczyć na fachową wiedzę i pomoc.

Dobór konstrukcji więźby prefabrykowanej - nie możesz się pomylić

Niezwykle istotną kwestią jest dobór konstrukcji więźby prefabrykowanej do tego, co zostało przedstawione na projekcie. Oczywiście już na etapie projektowania budynku konieczne jest dostosowanie jego standardów do dachów prefabrykowanych. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że taki dach zapewni wszystkie zalety, o jakich się mówi, między innymi trwałość. Jak skutecznie dobrać dach prefabrykowany do danego projektu budynku? Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, między innymi z firmy GotoweDachy. Wszystko po to, aby mógł on sprawdzić, czy w przypadku danego obiektu konstrukcja z więźby prefabrykowanej ma sens. Niestety, nie zawsze będzie to dobre rozwiązanie, klienci kierujący się jedynie ceną czy łatwością montażu wiązarów mogą nie otrzymać tego, czego oczekiwali.

Wybieraj konstrukcje z jakościowego drewna

Konstrukcje dachów prefabrykowanych powstają z różnego rodzaju drewna. Nie da się jednak ukryć, że są tylko dwie możliwości oferujące wszystko to, czego od tego materiału oczekujemy. Przede wszystkim mowa tutaj o drewnie sosnowym, niezwykle odpornym na uszkodzenia mechaniczne, a po uprzednim zaimpregnowaniu odpornym na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Sosna jest także rozciągliwa, co ma bardzo duże znaczenie w trakcie produkcji i montażu. W przypadku budownictwa przemysłowego najlepszym rozwiązaniem będzie drewno modrzewiowe. Ten rodzaj również oferuje trwałość, a ponadto odporność na ogień, dzięki czemu więźby prefabrykowane mogą być montowane w miejscach, gdzie występuje ryzyko pożaru, więcej o tym pod linkiem: https://www.gotowedachy.pl/budownictwo-przemyslowe/.

Duże i skomplikowane projekty? Dachy prefabrykowane się nie sprawdzą

Dachy prefabrykowane sprawdzą się przede wszystkim w budownictwie komercyjnym, a także rolniczym, gdzie warunki panujące w budynkach eliminują zastosowanie konstrukcji stalowych. Należy wziąć pod uwagę fakt, że nie do końca rozsądnym wyborem będzie zastosowanie wiązar prefabrykowanych na budynkach przemysłowych o dużej powierzchni. Istnieje bowiem pewien limit powierzchniowy wynoszący około 30 metrów rozpiętości wiązar prefabrykowanych. W przypadku większych obiektów, zastosowanie tego rodzaju dachów byłoby nierozsądne i niebezpieczne. Dlatego, zanim zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie, zasięgnij porady specjalisty, który wskaże, czy w przypadku Twojego projektu budynku będzie możliwe wykorzystanie prefabrykowanych elementów konstrukcji dachu. Jednak nie możesz zapomnieć, że tego rodzaju wiązary mają szerokie zastosowanie w przypadku innych budynków. Nic dziwnego, że są tak popularne wśród inwestorów prywatnych, ale również biznesowych, szczególnie za sprawą swojej trwałości i korzystnej ceny.

Fot. Materiał Partnera

Najnowsze ogłoszenia

W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2023 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj