Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Rondo na wakacje

Redakcja, 14.05.2024, 01:49

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Złotej, Karola Szymanowskiego oraz Prostej w Zduńskiej Woli. Przejazd ulicą Złotą będzie możliwy za kilka tygodni.

← REKLAMA

Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Złotej, Karola Szymanowskiego i Prostej to część zadania, które obejmuje także przebudowę ulicy Mostowej wraz z przepustem. Zduńska Wola uzyskała dotację na zadanie inwestycyjne pod nazwą: "Poprawa układu komunikacyjnego poprzez przebudowę dróg gminnych w Zduńskiej Woli".

Kierowcy będą mogli przejechać przez nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Złotej, Prostej i Karola Szymanowskiego jeszcze w wakacje. Do końca czerwca powinno być wybudowane rondo oraz położona warstwa ścieralna asfaltu na ulicy Prostej.

Od końca czerwca prowadzone będą prace przy przebudowie ulicy Karola Szymanowskiego wraz z przejściem między tą ulicą, a ulicą Dolną. Tu harmonogram obliczony jest na około cztery miesiące.

Równolegle trwać będzie przebudowa ulicy Mostowej wraz z budową przepustu i budową drogi dojazdowej do ogródków działkowych. Termin zakończenia inwestycji to 15 listopada.

Rondo Złota-Szymanowskiego-Prosta będzie miało średnicę 22 m. Wokół ronda przewidziano przejścia dla pieszych oraz przejazdy rowerowe. Prace obejmą także budowę nowego oświetlenia.

Przebudowa ulicy Karola Szymanowskiego wraz ze skrzyżowaniem ulic Złota-Prosta to ok. 390 m. Po stronie południowej będą chodniki z kostki betonowej oraz ciąg pieszo-rowerowy z kostki betonowej pomiędzy ulicą Paprocką a Leopolda Staffa. Po północnej stronie jezdni będzie ciąg pieszo-rowerowy z kostki.

Po obu stronach ulicy będą miejsca postojowe o układzie równoległym i prostopadłym. Skrzyżowania ulic dochodzących (Jarosława Iwaszkiewicza, Leopolda Staffa, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego) zostaną wykonane w postaci wyniesionych tarcz. Wlot ulicy Juliana Tuwima zostanie wykonany jako wyniesiony.

Jezdnia ma mieć szerokość 6 m, natomiast chodniki po południowej stronie ulicy będą miały szerokość 2 m. Ciąg pieszo-rowerowy po północnej stronie ulicy na odcinku Złota-Paprocka będzie miał szerokość od 3 do 3,50 m.

Przebudowa ul. Prostej na odcinku od ul. Wilczej do Złotej to ok. 370 m. Wykonywana jest tam przebudowa nawierzchni jezdni, budowa wpustów deszczowych wraz z przykanalikami, przebudowa chodnika i budowa ścieżki rowerowej.

Przebudowa ul. Mostowej to odcinek o długości ok. 616 m. Zaplanowane prace to przebudowa przepustu, odtworzenie parkingu nad przepustem, budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa jezdni, budowa nowych chodników i zjazdów z kostki brukowej, budowa zatok postojowych z kostki brukowej i przebudowa drogi dojazdowej do ogródków działkowych.

Roboty wykonuje zduńskowolska firma Zakład Usług Komunalnych S.C. Barbara i Jarosław Pabich. Zgodnie z warunkami umowy, prace powinny być wykonane do 15 listopada 2024 roku. Łączny koszt inwestycji to 14 mln 844 tys. 321,87 zł, z czego miasto pozyskało 12 mln 65 tys. zł dotacji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

źródło: UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj