Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Piesi ważniejsi na Fabrycznej

Redakcja, 23.05.2024, 11:21

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Ulica Fabryczna w Zduńskiej Woli to miejsce, gdzie pierwszeństwo przed samochodami mają piesi. Została przebudowana tak, by zniechęcać kierowców do korzystania z tej drogi. Zachowanie kierujących pojazdami śledzą także kamery monitoringu.

← REKLAMA

Przebudowana ulica Fabryczna w Zduńskiej Woli to obecnie ciąg pieszo-jezdny. Przy wjeździe w jednokierunkową uliczkę ustawiono także znak informujący o ograniczeniu prędkości "strefa zamieszkania". W strefie zamieszkania pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem i może korzystać z całej szerokości drogi. Maksymalna prędkość, z jaką może poruszać się samochód w strefie zamieszkania, to 20 km/h.

Przestrzegania przepisów na nowo oddanym woonerfie pilnują kamery monitoringu. Kierowcy muszą się liczyć z tym, że ich przewinienia zostaną ujawnione i ukarane. Woonerf, to rodzaj przyjaznej dla mieszkańców przestrzeni publicznej, która łączy funkcje ulicy, deptaka oraz miejsca spotkań mieszkańców.

Alternatywą dla ulicy Fabrycznej jest Krucza. To dwukierunkowa ulica, którą można przejechać od ulicy Jarosława Dąbrowskiego do ulicy Juliusza. Można także wybrać najbezpieczniejszy przejazd z ulicy Jarosława Dąbrowskiego ulicą Łódzką i przez rondo Solidarności do ulicy Juliusza.

"Zielona ulica Fabryczna - pierwszy woonerf w Zduńskiej Woli" to projekt, jaki realizowano w ramach Budżetu Obywatelskiego Zduńskiej Woli. Chodziło o spowolnienie ruchu i dodanie urokowi uliczce w centrum miasta. Dodatkowo jest park kieszonkowy z ławkami, huśtawką i zielenią ozdobną. Na Fabrycznej nasadzono ponad 300 roślin, które z czasem się rozrosną i zazielenią teren. Są także nasadzenia w donicach i ławeczki, które ustawione na jezdni mają wymusić spowolnienie ruchu samochodów.

Nawierzchnię ulicy wyłożono kostką granitową i kamiennymi płytami. W połowie długości ulicy, wykonane zostało załamanie jezdni z wyspą na ławki i drzewa.

Urok ulicy Fabrycznej w Zduńskiej Woli daje także nowe oświetlenie. Nad ulicą na lato zostaną rozwieszone kolorowe parasole.

Woonerf na ulicy Fabrycznej zbudował Zakład Instalacyjno - Drogowy pm.bud Paweł Marszałek ze Zduńskiej Woli. Inwestycja kosztuje 605 tys. zł.

"Zielona ulica Fabryczna - pierwszy woonerf w Zduńskiej Woli" to projekt, na jaki zagłosowali mieszkańcy Zduńskiej Woli w Budżecie Obywatelskim. Zagłosowało na niego 531 zduńskowolan.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj