Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć fotogalerię

Uczniowie ze Zduńskiej Woli laureatami konkursu "Nauka dla Ciebie"

Redakcja, 18.06.2024, 22:21

Do artykułu dołączona jest fotogaleria

Uczniowie ze Zduńskiej Woli ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Władysława Broniewskiego zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu "Nauka dla Ciebie". Nagrody odebrali 13 czerwca na uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wręczył je im wiceminister nauki Marek Gdula oraz dyrektor naczelny Centrum Nauki Kopernik Robert Firmhofer.

← REKLAMA

Projekt "Hałas we współczesnym świecie" autorstwa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Zduńskiej Woli znalazł się w gronie pięciu najlepszych prac w tegorocznej edycji konkursu "Nauka dla Ciebie", który w tym roku odbył się pod hasłem "ProtoTYpuj!".

"Hałas we współczesnym świecie" to pomoc edukacyjna, która pomaga zmierzyć - m.in. dzięki zaprojektowanej przez twórców grze komputerowej - poziom hałasu w szkole w czasie rzeczywistym i pokazuje jego wpływ na nasze zdrowie. Uczniowie swoją pomoc nazwali "Decybelek".

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 45 drużyn z całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowało się tylko 10. To spośród ich projektów jury wybrało pięć najlepszych. Gala wręczenia nagród laureatom odbyła się w Centrum Nauki Kopernik. Wzięli w niej udział członkowie drużyny: Gracjan Gudaś, Wojciech Staszewski, Krzysztof Knieć, Aleks Woźniak i Oliwia Grobelna.

Nagrody otrzymały również wspierające ich nauczycielki - Monika Nykiel-Chojecka i Agnieszka Templin. Uczniowie zaprezentowali także swój eksponat na wystawach Kopernika, co było ogromnym przeżyciem dla młodych naukowców. Ich pracę zobaczyły setki rówieśników!

Program "Nauka dla Ciebie" to wspólny program Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja nauki zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, którzy z racji miejsca zamieszkania mają utrudniony dostęp do centrów nauki. Zwłaszcza wzmocnienie ich kompetencji badawczych poprzez kształtowanie umiejętności zadawania pytań, konstruowania i przeprowadzania doświadczeń. Tegoroczna edycja konkursu "Nauka dla Ciebie" była już siódmą w historii przedsięwzięcia.

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj