Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Będą nowe chodniki

Redakcja, 18.06.2024, 22:29

Nowe chodniki na ulicach Zduńskiej Woli. To będzie już czwarty etap przebudowy, na który w tym roku przeznaczonych zostanie ponad milion złotych. Prace potrwają do końca roku.

← REKLAMA

Najpierw projekt, potem przebudowa chodników. W formule "zaprojektuj i wybuduj" rozstrzygnięto przetarg na odnowienie trotuarów w Zduńskiej Woli w czwartym etapie. Prace obejmą ponad 2,5 tys. metrów kwadratowych miejskich chodników przy kilku ulicach.

Czwarty etap przebudowy chodników na terenie miasta obejmie północną stronę ulicy Wodnej, a także ciągi piesze przy ulicy Słowiańskiej oraz część przy ulicy Wolskiej od ulicy Szadkowskiej do Słowiańskiej.

Kolejny odcinek nowego chodnika powstać ma przy ul. Długiej na odcinku od ronda Żołnierzy Wyklętych do zakładów "Wola".

Przebudowany ma zostać także odcinek chodnika przy ul. Juliusza Sylli po stronie północnej. Przewidziano także przebudowę przejścia do ul. Henryka Wieniawskiego pomiędzy ul. Złotą 49 i 51. Nowy docinek chodnika powstać ma także przy ul. Liliowej oraz ul. Azaliowej na odcinku do ul. Konwaliowej.

W przetargu wybrana została oferta firmy ŻWIR-TRANS Sp. z o.o., która zaproponowała cenę 1.093.193,25 zł. Termin realizacji to pół roku od podpisania umowy z wykonawcą. W pierwszym etapie ma być przygotowana dokumentacja projektowa i uzyskane pozwolenia na wykonanie robót. Następnym etapem będzie rozbiórka starych płyt i ułożenie nowej nawierzchni chodników.

źródło: UM Zduńska Wola
Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2024 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj