Kliknij, aby zobaczyć powiększenie Zduńska Wola przygotowuje się do kolejnej inwestycji mieszkaniowej. W ciągu najbliższych dwóch lat na osiedlu Południe powstaną dwa wielorodzinne budynki mieszkalne, które pomieszczą łącznie 60 mieszkań. Spółka SIM KZN Łódzkie Centrum, której Zduńska Wola jest jednym ze wspólników, ogłosiła przetarg na realizację inwestycji przy ul. Józefa Chełmońskiego. Firmy zainteresowane wykonawstwem mają czas na złożenie ofert do 25 lipca 2025 roku.
Każdy z budynków będzie podpiwniczony i trzypiętrowy. W mniejszym znajdzie się jedna klatka schodowa i 24 mieszkania, w większym dwie klatki oraz 36 lokali. Oba bloki zostaną wyposażone w windy, a wszystkie mieszkania będą wykończone "pod klucz". Oznacza to m.in. montaż paneli podłogowych w pokojach, ceramicznych płytek w aneksach kuchennych i łazienkach, malowanie ścian i sufitów oraz pełne wyposażenie łazienek i aneksów kuchennych. Każde mieszkanie będzie posiadać balkon.
Na terenie inwestycji przewidziano również powstanie 60 miejsc postojowych, z czego 6 będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dla najmłodszych mieszkańców zaplanowano plac zabaw.
Nowe lokale powstaną w ramach społecznego budownictwa czynszowego. Przyszli najemcy będą partycypować w kosztach budowy. Nabór wniosków o wynajem mieszkań zakończył się z końcem czerwca 2025 roku.
Spółka SIM KZN Łódzkie Centrum, realizująca projekt, została utworzona przez szereg miast, w tym Zduńską Wolę, a także Skarb Państwa reprezentowany przez Krajowy Zasób Nieruchomości. W ramach jej działalności planowana jest również budowa kolejnego bloku mieszkalnego na osiedlu Karsznice - projekt przewiduje powstanie 40 mieszkań przy ul. Stefana Okrzei. Inwestycja znajduje się obecnie w fazie projektowania.
Zakończenie budowy nowych bloków na ul. Chełmońskiego przewidywane jest najpóźniej na jesień 2027 roku.