Zduńska Wola

szukaj w serwisie
zaloguj Przypomnij dane

Wiadomości / Zduńska Wola

Ustaw mniejszą czcionkę
Ustaw standardową czcionkę
Ustaw większą czcionkę
Kliknij, aby zobaczyć powiększenie

Miasto apeluje o czujność podczas mrozów

Redakcja, 09.01.2026, 09:56

Silne mrozy, które od kilku dni utrzymują się w regionie, stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla osób bezdomnych, ale również dla mieszkańców starszych, samotnych czy zmagających się z trudną sytuacją materialną. Władze Zduńskiej Woli przypominają, że w takich sytuacjach pomoc można znaleźć w miejskich i państwowych instytucjach, które są przygotowane do udzielania wsparcia w okresie zimowym.

← REKLAMA

Mieszkańcy, którzy wiedzą o osobach mogących potrzebować schronienia lub innej formy pomocy, mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli. Placówka oferuje wsparcie w zapewnieniu bezpiecznego miejsca pobytu, dostępie do żywności, odzieży, a także pomocy socjalnej i terapeutycznej.

Pracownicy MOPS COS apelują o szczególną wrażliwość na sytuacje, w których osoby bezdomne lub potrzebujące przebywają w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu. Dotyczy to zwłaszcza lokalizacji niedostosowanych do zamieszkania, takich jak klatki schodowe, dworce, ogródki działkowe czy pustostany. Każdy sygnał o osobach narażonych na wychłodzenie powinien być przekazywany odpowiednim służbom.

Gdzie zgłaszać potrzebujących pomocy?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Centrum Opieki Socjalnej w Zduńskiej Woli
ul. Getta Żydowskiego 21B
Tel. 43 823 53 20 lub 724 901 963
Godziny pracy: poniedziałek-piątek, 7.30-15.30

Komenda Powiatowa Policji w Zduńskiej Woli
ul. Spacerowa 27
Tel. 47 845 32 11 lub całodobowo 112

Straż Miejska w Zduńskiej Woli
ul. Stefana Złotnickiego 3
Tel. 43 823 29 45 lub 669 215 777

Służby podkreślają, że szybka reakcja mieszkańców może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W okresie silnych mrozów każdy sygnał ma znaczenie.

źródło: UM Zduńska Wola
Fot. UM Zduńska Wola

Najnowsze ogłoszenia

Komentarze (0)

  • Dodaj komentarz jako pierwszy!
~ Użytkownik niezarejestrowany [zarejestruj się w 30 sekund]
Wszystkie komentarze umieszczone pod informacjami prasowymi w portalu ZdunskaWola24.pl nie są moderowane w czasie rzeczywistym, nie są więc weryfikowane przed ich automatyczną publikacją. Wpisy łamiące prawo należy zgłaszać bezpośrednio do Wydawcy portalu.
Dodając komentarz na niniejszej stronie internetowej, autor tego komentarza oświadcza, że rozumie i świadomie akceptuje bezwarunkowe prawo Wydawcy portalu ZdunskaWola24.pl do usunięcia lub modyfikacji wpisanego komentarza oraz brak gwarancji zapewnienia ciągłości publikacji wpisanego komentarza, jako korespondencji niezamówionej przez Wydawcę portalu ZdunskaWola24.pl. Autor tego komentarza oświadcza również, że rozumie i akceptuje Regulamin portalu ZdunskaWola24.pl.
dodaj komentarz
W nauce istnieje tylko fizyka, reszta to zbieranie znaczków.
© 2011-2026 ZdunskaWola24.pl
zamknij
okanuluj